زمان انتشار : ۶ آذر ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۱:۴۸ | کد خبر : 489092 |

عکس های منتخب روز/ جاذبه های کهن‌ترین مسجد جامع ایران به روایت عکاس «ایسنا»

شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب و مورد انتقاد خبرگزاری های ایسنا و ایرنا است.

 

به گزارش شفقنا رسانه، خبرگزاری ایسنا مدتی از که سوژه هایی با عنوان ایران زیبا، کار می کند که از لحاظ سوژه پردازی، معرفی مکان ها و جاذبه های گردشگری قابل تحسین است. این بار بهارک روشن بخش، عکاس ایسنا گزارشی تصویری درباره کهن‌ترین مسجد جامع ایران کار کرد که مورد توجه قرار گرفت. در شرح تصاویر این گزارش آمده است که « مسجد جامع روستای فهرج، این بنای تاریخی ۱۴۰۰ ساله در استان یزد قرار دارد.  مطابق با اظهارات تاریخ نویسان قدمت این روستا به ۵۰۰۰ سال پیش باز می گردد. برخی از مورخان و باستان‌شناسان داخلی و خارجی این شهر را یکی از نخستین نقاط سکونت ایرانیان که به چهره شهرت داشته است، می‌دانند. بین کارشناسان و باستان شناسان داخلی و خارجی در مورد تاریخ دقیق احداث مسجد جامع فهرج در یزد اختلاف نظرهای بسیاری وجود دارد. این مسئله به گونه ‌ای رقم خورده است که به دلیل عقیده‌ ی برخی از آن‌ها، مبنی بر قدمت این عمارت تاریخی به دوران اوایل ظهور اسلام (قرن اول هجری)، آن را قدیمی ‌ترین مسجد ساخته شده در ایران می‌ پندارند. شاید در نگاه اول تصور کنید که مسجد جامع فهرج در استان یزد به دلیل اینکه کاشی کاری ها تزئینی ندارد و هیچ گونه گنبدی در آن دیده نمی شود کمی جالب به نظر نیاید و گمان کنید که این مسجد شباهتی به مساجد تاریخی دیگر ایران نداشته باشید، اما دقیقا همین سادگی و بی آلایشی این مسجد سبب شده تا در فهرست آثار تاریخی ایران قرار بگیرد.»

خبرگزاری ایرنا هم گزارش تصویری خوبی از دیدار جام حذفی سپاهان و پیکان کار کرد که برخی از تصاویر آن به دلیل کیفیت خوب و لحظه ای بودن تصاویر مورد توجه قرار گرفت.

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here