زمان انتشار : ۵ آذر ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۱:۳۲ | کد خبر : 489022 |

ویترین روزنامه ها/ تاکید ویژه «ابتکار» به اهمیت حضور عکاسان حرفه‌ای در ثبت وقایع اجتماعی/ بررسی آماری «هفت صبح» درباره توزیع یارانه معیشتی در استان‌ها

شفقنا رسانه_ صفحه یک روزنامه‌ها به عنوان  ویترین در مقابل چشم خواننده است به همین جهت انتخاب تیتر، عکس و مطالب فرعی در این صفحه اهمیت زیادی دارد تا خواننده را به داخل متن بکشاند و همراه خود کند. در این گزارش سعی کردیم با نگاهی به روزنامه‌های امروز، آن‌هایی که دارای مطالب خوب و مخاطب محور و یا محل نقد و بحث هستند، مورد بررسی قرار دهیم.

 

به گزارش شفقنا رسانه، «قابی برای قضاوت آیندگان» سوژه خوب روزنامه ابتکار است که در آن به بررسی اهمیت حضور عکاسان حرفه ای برای ثبت وقایع اجتماعی با وجود پیشرفت تکنولوژی و افزایش شهروند خبرنگاران پرداخت.همچنین در ادامه مشکلات و نگرانی های عکاسان حرفه ای در ثبت رویدادها را بیان می کند. موضوع مهمی که همواره مورد غفلت قرار گرفته و کمتر به مشکلات آن ها توجه می شود. تیتر انتخاب شده روزنامه به خودی خود اهمیت کار این عکاسان و لزوم عملکرد حرفه ای در ثبت رویدادهای تاریخی را بیان می کند. روزنامه در بخشی از گزارش توضیح داد که «اگر بهترین عکاس جهان باشید و کارت‌های معتبر حمایتی هم داشته باشید همیشه مورد تهدید هستید. به عنوان مثال در همین وقایع اخیر عکاس می‌خواهد عکس بگیرد اما افراد حاضر در صحنه نمی‌دانند شما متعلق به کدام گروه هستید. هر دو طرف ماجرا فکر می‌کنند شما در جبهه مقابل او قرار دارید و در حال تهیه اسنادی علیه او هستید. به همین دلیل یکی از پرمخاطره‌ترین رشته‌های عکاسی در جهان این شاخه از عکاسی است. در کنار این شرایط، با توجه به قیمت دوربین‌ها هم، صرف قدم زدن یک عکاس در خیابان خصوصا اگر کمی دیروقت هم باشد، برای او خطرآفرین است. عکاسان خبری، در گذشته از رسانه‌های‏شان امکانات محافظتی دریافت می‌کردند. اما کم‌کم این‌ها هم از بین رفت. اما عکاس آزاد که به جایی وابسته نیست، در مخاطره است. امروز حتی اکر یک ساک عکاسی با قیمتی حدود سی ‏میلیون تومان هم همراه‌تان باشد و شب‌هنگام در خیابان قدم بزنید، برایتان مخاطره‌آمیز خواهد بود.»

«حساب خالی، یارانه عالی» تیتر توجه برانگیز روزنامه هفت صبح است که به بررسی این سوال پرداخت آیا در استان هایی که سپرده های بانکی کمتری وجود دارند یارانه معیشتی بیشتری تعلق گرفته است؟ هفت صبح برای پی بردن به این مسئله که آیا یک رابطه منطقی بین ثروت متمرکز در هر استان و توزیع یارانه ها وجود دارد یا خیر به مقایسه سرانه ساکنان هر استان از سپرده های بانکی پرداخت. در این گزارش با ارائه آمار و ارقام تاکید شده که ۸ استان تهران (با ۹۲ میلیون و ۱۲۸ هزار تومان)، اصفهان (۲۳ میلیون و ۴۲۹ هزار تومان)، یزد (۲۳ میلیون و ۳۲۲ هزار تومان)، قم (۲۰ میلیون و ۷۵۵ هزار تومان)، فارس (۲۰ میلیون تومان)، سمنان (۱۹ میلیون تومان)، البرز (۱۷ میلیون و ۹۲۹ هزار تومان) و خراسان رضوی (۱۶ میلیون و ۴۷۰ هزار تومان) به ترتیب بیشترین رقم سرانه از سپرده های بانکی را دارند و در مقابل ۸  استان تهران (با ۴۲ درصد)، البرز (۳۶ درصد)، یزد (۳۵ درصد)، اصفهان (۳۴ درصد)، بوشهر (۳۳ درصد)، فارس (۳۲ درصد)، قم (۳۲ درصد) و سمنان (۳۱ درصد) به ترتیب کمترین یارانه معیشتی را دریافت کرده اند.

∗∗∗ در ادامه صفحه یک سایر روزنامه ها را ببینید…

 

 

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here