زمان انتشار : ۳ آذر ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۱:۴۶ | کد خبر : 488896 |

عکس های منتخب روز/ زاویه دید مناسب عکاس «ایرنا» از باغ فتح آباد کرمان

شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب و مورد انتقاد خبرگزاری های ایرنا و مهر است.

 

به گزارش شفقنا رسانه، خبرگزاری ایرنا گزارشی تصویری از باغ فتح آباد کرمان که به نام باغ بیگلربیگی هم شناخته می شود، کار کرد که به دلیل کیفیت تصاویر و انتخاب زاویه های مناسب مورد توجه قرار گرفت. در شرح تصاویر آن امده است که باغ فتح آباد کرمان « مربوط به دوره قاجار است و در ۲۵ کیلومتری مرکز کرمان، شهر اختیارآباد قرار دارد. این باغ که الگوی احداث باغ شاهزاده ماهان بوده است، از یادگارهای فضل علی‌خان بیگلربیگی است و زمان احداث آن به حدود سال‌ ۱۲۵۵ بازمی‌گردد. عبور آب فتح‌آباد از میان این باغ به آن صفا و طراوت می‌بخشد. مصالح ساختمان‌ها از خشت خام و تزیین آن با گچ است. همچنین مقابل سردر باغ حوضی به ابعاد ۶۰ در ۵ متر جای گرفته است. این اثر ارزشمند در تاریخ ۱۲ بهمن ۱۳۸۱ به شماره ثبت ۷۲۸۴ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید.»

مرتضی جابریان، عکاس خبرگزاری مهر هم روز گذشته گزارشی تصویری از راهپیمایی مردم اهواز در «حمایت از اقتدار و امنیت کشور» کار کرد که برخی از تصاویر آن به دلیل انتخاب زاویه دید عالی مورد توجه قرار گرفتند.

 

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here