زمان انتشار : ۲۴ آبان ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۴:۳۹ | کد خبر : 488742 |

قاب های ماندگار/ تقدیر شفقنا از محمد جواد بربریان؛ فعال رسانه ای

محمد جواد بربریان، فعال رسانه ای/ عکس از حسین شهلایی

شفقنا رسانه– شنیدن خاطرات اصحاب رسانه از زمان ورودشان به عرصه خبررسانی علاوه بر بازتابی از چالش‌ها و مسائل آنان در زمان خود، می‌تواند تجربه‌ای وزین برای نسل جدید خبرنگاران باشد تا از زوایای دیگری به کار رسانه‌ای نگاه کنند و آن را به کار بگیرند. این تجربه علاوه بر بهره گیری خبرنگاران، می‌تواند برای مدیران رسانه‌ای هم کاربرد داشته باشد تا با نگاهی به نقاط ضعف و قوت رسانه خود، در راستای اصلاح و انتشار مطالب اثرگذار قدم بردارند.

این بار شفقنا میزبان محمد جواد بربریان از فعالان رسانه ای بود. بربریان در سال ۷۸ وارد ایسنا می شود و اولین کار خبری اش پوشش راهپیمایی ۱۳ آبان ۷۸ و گزارش و مصاحبه در خیابان طالقانی بود. این فعال رسانه ای که در حوزه های مجلس و سیاسی  خبرگزاری ایسنا فعالیت می کرد، مدتی خبرنگار و بعد دبیر و سردبیر این حوزه ها می شود.

او از سال ۸۵ مدیر مسئول سایت خبری «بازتاب» می شود که بعد از مدتی با حکم دادستان وقت توقیف می شود. به همین دلیل با همفکری دوستانش سایت «تابناک» را راه اندازی می کند و از سال ۸۶ تا ۸۷ مدیر مسئولی «تابناک» را برعهده دارد و سپس به جماران می رود.

بربریان در دو مقطع زمانی سردبیر «جماران» می شود و در سال ۹۰ دوباره مدیر مسئولی سایت «تابناک» را برعهده می گیرد. این فعال رسانه ای در سال ۹۱ سایت «اعتدال» را راه اندازی می کند و از اواخر سال ۹۵ تا اوایل سال ۹۷ به عنوان معاون خبری «خانه ملت» به کار خود ادامه می دهد. در حال حاضر بربریان مسئولیت  وب سایت مجلس را بر عهده دارد.

این فعال رسانه ای بالا بودن تمایل دولت و حاکمیت برای رسانه داری، ناسالم بودن اقتصاد رسانه ها، زیاد شدن تعداد آن ها، کم شدن سواد رسانه ای اهالی رسانه، به وجود آمدن نوعی رخوت در بین آن ها به دلیل ایجاد محدودیت ها و… را از جمله عواملی می داند که سبب شده تا اقتصاد رسانه ها آسیب ببیند و آن ها را از اهداف اصلی‌شان دور کند.

 

 

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here