زمان انتشار : ۲۱ آبان ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۱:۵۸ | کد خبر : 488537 |

عکس های منتخب روز/ خلاقیت عکاس «میزان» در ثبت جاذبه های دیدنی «کیش»

شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب و مورد انتقاد خبرگزاری های میزان و ایسنا  است.

 

به گزارش شفقنا رسانه، شیدا پوریوسف عکاس خبرگزاری میزان گزارشی تصویری از کیش کار کرد که به دلیل نگاه زیبای عکاس، کادربندی خوب و تنوع در معرفی جاذبه های دیدنی مورد توجه قرار گرفت. در شرح تصاویر آمده: «بیستم آبان ماه از سوی سازمان منطقه آزاد کیش به نام روز کیش نامگذاری شده است و این جزیره با برنامه های شاد و متنوع میزبان گردشگران از سراسر کشور خواهد بود.»

فرشید اردلان عکاس خبرگزاری ایسنا گزارشی تصویری از «مراسم مولودی خوانی به مناسبت هفته وحدت در کردستان» کار کرد که برخی از تصاویر آن به دلیل کیفیت بالا، نورپردازی و زاویه مناسب دوربین مورد توجه قرار گرفت. در شرح این تصاویر آمده است که «بزرگترین مراسم وحدت و مولودی‌خوانی کشور به‌مناسبت شانزدهمین یادواره عارف نامی کُرد، سید بهاءالدین شمس قریش، ۱۲ ربیع‌الاول ۱۴۴۱ مصادف با یکشنبه ۱۹ آبان، با حضور اقشار مختلف مردم و عاشقان حضرت رسول اکرم(ص) در صحن جدید مسجد جامع سنندج برگزار شد و بار دیگر مسلمانان شیعه و سنی این دیار «وحدت و انسجام» خود را به نمایش گذاشتند. برگزاری یادواره خالق مولودنامه مرحوم سید بهاء الدین شمس قریشی محوری‌ترین برنامه هفته وحدت در استان کردستان بوده است که هرساله در ایام هفته وحدت در سنندج برگزار می‌شود.»

 

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here