زمان انتشار : ۲۰ آبان ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۳:۲۳ | کد خبر : 488517 |

عکس های منتخب روز/ نگرانی «ایسنا» از عواقب دفن غیر اصولی زباله های بیمارستان در یاسوج

شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب و مورد انتقاد خبرگزاری های میزان، ایسنا و ایرنا است.

به گزارش شفقنا رسانه، عکاس خبرگزاری میزان، محمدجواد آبجوشک تک عکسی از «رودخانه بوگ جنوبی اوکراین» کار کرد که به دلیل انتخاب نمای خوب مورد توجه قرار گرفت. در شرح این تصویر امده است که « رودخانه بوگ جنوبی، رودخانه‌ای است که تمام آن در اوکراین جریان دارد و از غرب اوکراین در ارتفاعات پودولین سرچشمه می‌گیرد و با پیمودن مسیری به دریای سیاه می‌ریزد.»

عیسی فتحی عکاس خبرگزاری ایسنا گزارشی تصویری از « دفن غیراصولی «زباله‌های بیمارستانی» در یاسوج »  کار کرد به دلیل هشداری بودن مسئله و لزوم توجه جدی مسئولان مربوطه به خطرات ناشی از آن مورد توجه قرار گرفت. در شرح این تصاویر تاکید شده که « زباله‌های عفونی و بیمارستانی یاسوج بدون طی کردن روند بی‌خطرسازی، در منطقه «دوپشته دشتروم» در محل دفن زباله‌های شهرستان بویراحمد رها می‌شوند. اگر زباله‌های عفونی به صورت اصولی دفن نشوند، بیماری‌های زیادی را به همراه خواهند داشت. مردم متأثر از این زباله‌های عفونی می‌گویند دو موضوع «امنیت و سلامت» در شهرستان بویراحمد مورد بی‌توجهی مسئولان قرار گرفته است و در صورت عدم پیگیری، خطرات جبران‌ناپذیری در پی خواهد داشت.

در بازدید میدانی خبرنگار ایسنا از محل دفن زباله‌های شهر یاسوج، به وضوح مشاهد شده است که برخی مراکز درمانی خصوصی اقدام به رها کردن زباله‌های عفونی و بیمارستانی در محل دفن زباله‌های این شهر می‌کنند و این مسأله زمانی جدی‌تر می‌شود که متأسفانه برخی بیمارستان‌های دولتی نیز بدون بی‌خطرسازی، زباله‌های عفونی را در این محل رها کرده‌اند. »

جشن بزرگ میلاد پیامبر(ص) همزمان با آغاز هفته وحدت روز یکشنبه با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر و اقشار مختلف مردم و مسئولان استانی در سالن آزادی سنندج برگزار شد که خبرگزاری ایرنا گزارش تصویری از این برنامه منتشر کرد. برخی از تصاویر این گزارش به دلیل کادربندی غیر حرفه ای مورد نقد قرار گرفت.

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here