زمان انتشار : ۱۹ آبان ,۱۳۹۸ | ساعت : ۲۲:۱۴ | کد خبر : 488471 |

نشست تخصصی «نقش رسانه در ترویج علم با رویکرد شناخت ایران زمین» برگزار می شود

شفقنا رسانه– انجمن ترویج علم ایران با همکاری مرکزتحقیقات سیاست علمی کشور و کمیسیون انجمن­های علمی ایران و  برخی از سازمان­ها و نهادهای علمی و فرهنگی، هفته ترویج علم را با موضوع «شناخت ایران زمین: آب و هوا و فرهنگ» برگزار می­ کند.

به گزارش شفقنا رسانه، تردیدی نیست که از بدیهی‌ترین تاثیرگذاران بر آموزش و تنویر افکار عمومی در شناخت  محیط زیست، رسانه ها هستند. از آنجا که بیشتر رسانه‌های جمعی مورد توجه عموم هستند و مردم، پاره‌ای از اوقات شبانه‌روز خود را به مطالعه، دیدن و یا شنیدن اطلاعات و اخبار منعکس شده در آنها اختصاص می‌دهند؛ سریعترین، مطمئن ترین، قابل دسترس‌ترین و تاثیرگذارترین ابزار در جهت اشاعه فرهنگ حفاظت از محیط زیست و آموزش و تنویر افکار عمومی، رسانه‌های ارتباط جمعی هستند.

در طی سال های اخیر نیز، برجسته شدن برخی مسائل زیست محیطی از جمله خشک شدن تالاب ها، پدیده ریزگرد و… سبب توجه بیشتر آحاد جامعه و رسانه ها به این مهم شده و مسئولیت اجتماعی رسانه ها در پی این توجه بسیار بیشتر از قبل شده است.

در پی همین توجه، تدوین مدل مطلوب «روزنامه نگاری محیط زیست» و راه اندازی رشته روزنامه نگاری محیط زیست در دستور کار قرار گرفت.

رسانه‌ها می توانند به عنوان یکی از مهمترین راهبردها و استراتژی‌ها در امر حفاظت از محیط زیست، فرهنگ سازی و نهادینه کردن فرهنگ نگهداری از محیط زیست ایفای نقش کنند، انجمن ترویج علم ایران، به مناسبت هفته ترویج علم که همه ساله از ۱۰ نوامبر به مدت یک هفته آغاز می شود، مبحث «شناخت ایران زمین: آب و هوا و فرهنگ» را به عنوان رویکرد ترویجی سال برگزیده و از این رو در روز چهارشنبه، مورخ ۲۲ آبان ماه ساعت  ۱۶ تا ۱۸، نشست تخصصی «نقش رسانه در ترویج علم با رویکرد شناخت ایران زمین» را برگزار می کند.

امیر عبدالرضا سپنجی مدیر روابط عمومی سازمان محیط زیست، صدیقه ببران مدیرکل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت نیرو، احسان محمدی روزنامه نگار محیط زیست، بهاره صفوی پژوهشگر علم از سخنرانان این نشست تخصصی هستند.

این نشست تخصصی در مرکز تحقیقات سیاست های علمی کشور واقع در خیابان ملاصدرا، شیراز جنوبی، خیابان استاد قانعی راد، پلاک ۹ برگزار می شود.

شایان ذکر است، علاقه مندان حضور در این نشست با مراجعه  به لینک https://evnd.co/BL2uf به صورت رایگان از گواهی حضور در نشست نیز بهره مند شوند.

 

 

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here