زمان انتشار : ۱۹ آبان ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۱:۵۰ | کد خبر : 488439 |

عکس‌های منتخب روز/ انتخاب زاویه نامناسب عکاس «فارس» از «یک المپیاد ورزشی»

شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب و مورد انتقاد خبرگزاری های فارس و تسنیم است.

به گزارش شفقنا رسانه، خبرگزاری فارس  گزارشی تصویری از وضعیت مردم زلزله زده آذربایجان شرقی، یک روز بعد از حادثه کار کرد که برخی از تصاویر آن به دلیل کادر بندی خوب و انتخاب زوایه مناسب برای نشان دادن عمق خسارات مادی ناشی از زلزله مورد توجه قرار گرفت.

این خبرگزاری همچنین گزارشی تصویری از « ششمین دوره المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای» کار کرد که کیفیت برخی از تصاویر آن به دلیل قرار گرفتن عکاس در زاویه نامناسب مورد نقد قرار گرفت.

گزارش تصویری عبدالرحمان رأفتی، عکاس خبرگزاری تسنیم از « بیست‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک – همدان» به دلیل نورپردازی و کیفیت خوب تصاویر مورد توجه قرار گرفت.

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here