زمان انتشار : ۱۸ آبان ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۱:۲۱ | کد خبر : 488344 |

عکس‌های منتخب روز/نگاه انسانی عکاس «ایرنا» بر زخم های زلزله زده گان

شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب و مورد انتقاد خبرگزاری های ایسنا، ایرنا و فارس است.

 

به گزارش شفقنا رسانه، در بامداد روز گذشته زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.٩ ریشتر در عمق ۲ کیلومتری زمین، شهر ترک در شهرستان میانه استان آذربایجان شرقی را لرزاند و در پی آن تاکنون ۵ نفر فوت و بیش از ۵۰۰ نفر مصدوم شده‌اند. شهرهای میانه، سراب و ترکمانچای در استان آذربایجان شرقی تحت تاثیر مستقیم این زلزله قرار گرفته‌اند و تاکنون ۷ روستای مناطق زلزله زده بیشترین خسارت را دیده اند و در این میان بیشترین تخریب در روستای ورنکش با تخریب ۳۰ خانه گزارش شده است.

خیلی از خبرگزاری ها و رسانه ها تصاویر خسارت این زلزله را ثبت کردند که در این میان گزارش تصویری خبرگزاری های ایرنا و ایسنا از خسارات این زلزله در روستای «ورنکش»و شهر «میانه» به دلیل کادربندی مناسب در تمرکز بر خسارات مادی و معنوی آن مورد توجه قرار گرفت.

همچنین امیر حریرچی، عکاس خبرگزاری ایسنا گزارشی تصویری از «دیدار تیم‌های فوتبال شهرخودرو و پارس جنوبی جم» کار کرد که برخی از تصاویر آن به دلیل سرعت بالای عکاس و القای حس تحرک در عکس مورد توجه قرار گرفت.

گزارش تصویری «لیگ برتر واترپلو» از مهدی بلوریان، عکاس خبرگزاری فارس هم به دلیل کادربندی و کیفیت خوب برخی از تصاویر مورد توجه قرار گرفت.

 

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here