زمان انتشار : ۱۶ آبان ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۰:۲۴ | کد خبر : 488310 |

ویترین روزنامه ها/ گزارش انتقادی «ایران» از ضرورت اصلاح برخورد با گردشگران خارجی در کشور

شفقنا رسانه_ صفحه یک روزنامه‌ها به عنوان  ویترین در مقابل چشم خواننده است به همین جهت انتخاب تیتر، عکس و مطالب فرعی در این صفحه اهمیت زیادی دارد تا خواننده را به داخل متن بکشاند و همراه خود کند. در این گزارش سعی کردیم با نگاهی به روزنامه‌های امروز، آن‌هایی که دارای مطالب خوب و مخاطب محور و یا محل نقد و بحث هستند، مورد بررسی قرار دهیم.

به گزارش شفقنا رسانه، همواره شاهد استقبال برخی از روزنامه از میان تعطیلی ها و عدم انتشارشان بودیم با این حال امروز اما به دلیل قرار گرفتنش در پایان هفته این استقبال چشمگیر تر بود و روزنامه هایی چون سازندگی، خراسان، همشهری، همدلی، روزان، شهروند، هفت صبح، جام جم، آفتاب یزد، صبح نو، شرق، سیاست روز، رسالت، وطن امروز، ابتکار، جوان، ستاره صبح، دنیای اقتصاد و… منتشر نشدند. حتی روزنامه هفت صبح که مطالب سرگرم کننده ای را برای جذب مخاطب در پایان هفته تدارک می دید، ترجیح داد همانند سایر روزنامه ها به استقبال تعطیلات برود.

از جمله روزنامه هایی که مطالب خواندنی و خوبی را به شماره امروز خود اختصاص داد، روزنامه ایران بود که در یکی از مطالب فرعی خود گزارش کامل و مهمی درباره رفتار با گردشگران خارجی کار کرد و در تیتر روشنی نوشت: « توریست خارجی؛ غریبه یا آشنا». روزنامه سعی کرد با گردشگران خارجی ارتباط بگیرد و مشکلات و انتقادهای آن ها در سفر به ایران را جویا شود. انتقادهایی که در نوع خود نگران کننده و جای تاسف دارد و نیازمند توجه جدی تر مسئولان مربوطه جهت رسیدگی به آن ها است. ایران همچنین در بخشی از گزارش به ارائه راهکارهایی پرداخت از جمله اینکه «آموزش و پرورش، گردشگری را در کتب درسی بیاورد، قانون جامع برای گردشگران خارجی تنظیم شود، آموزش به تمام گروه‌های مرتبط با گردشگران خارجی در نظر گرفته شود، مکانی برای فروش کالا و صنایع دستی برای گردشگران خارجی درنظر گرفته شود، هتلداران در ارائه خدمات مانند هتل‌های بین‌المللی عمل کنند، از توانمندی اتاق بازرگانی برای جذب گردشگران استفاده شود، برای جذب سرمایه‌گذار در صنعت گردشگری دولت می‌تواند مشوق درنظر گیرد، ارائه اپلیکیشن ترجمه آنلاین یا کتاب انگلیسی به فارسی و بالعکس به رانندگان تاکسی و سایر بخش‌ها که با جهانگردان ارتباط دارند، ضروری است و هماهنگ‌سازی هزینه هتل‌ها با ستاره‌هایی که به آنها داده شده است.»

روزنامه در گزارش دیگری « گردشگر خارجی طعمه نیست » از ضرورت اصلاح برخورد با گردشگران نوشت و اشاره کرد که «کلاردشت یکی از مقاصد جذاب برای گردشگران عرب کشورهایی چون عراق، کویت، عربستان و… است. سیم‌کارت ایرانسل ۳۵ هزارتومانی را در کلاردشت به گردشگر عرب ۱۲۰هزارتومان می‌فروشند» و توضیح داد که «الان بقالی، جوشکاری، قصابی در این شهر نقش صرافی را بازی می‌کنند و دینار و درهم را به پول ملی تبدیل می‌کنند. خب این وجهه خوبی ندارد در یک شهر توریستی، سبزی فروش نقش صراف را بازی کند».

 

 

∗∗∗ در ادامه صفحه یک سایر روزنامه ها را ببینید…

 

 

 

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here