زمان انتشار : ۱۴ آبان ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۴:۳۴ | کد خبر : 488279 |

دولت از لغو معافیت مالیاتی مطبوعات منصرف شد

شفقنا رسانه- به دنبال تکذیب وزیر کشور درباره خبر لغو معافیت‌های مالیاتی ناشران و مطبوعات، دولت از لغو معافیت مالیاتی مطبوعات منصرف شد.

به گزارش شفقنا رسانه، مدتی پیش معاونت پژوهش، برنامه‌ریزی و امور بین‌الملل سازمان امور مالیاتی، متن پیش‌نویس اصلاح قانون مالیاتی را منتشر کرد. بنابر اعلام رسانه ها این پیش‌نویس در اختیار معاونت اقتصادی وزارت اقتصاد گذاشته و متن آن در خبرگزاری فارس (اینجا) منتشر شده است. بعد از انتشار متن این پیش‌نویس اهالی رسانه نسبت به حذف بند معافیت مالیاتی فعالیت‌های مطبوعاتی واکنش نشان دادند.

براساس پیش نویس منتشر شده، بند (ل) ماده ۱۳۹ که به معافیت مالیاتی فعالیت های انتشاراتی و مطبوعاتی، فرهنگی و هنری اشاره دارد، حذف شده است. به عبارتی با اجرایی شدن این پیش نویس، مطبوعات و رسانه ها باید علاوه بر مالیات های تکلیفی که در گذشته پرداخت می کردند، مالیات بر درآمد هم پرداخت کنند. این درحالی است، برخی از اهالی رسانه بر این عقیده هستند که تا پیش از این مدیران مطبوعات دغدغه خرید کاغذ و زینک داشتند ولی با حذف بند معافیت های مالیاتی مطبوعات در این پیش نویس عملاً یک گام به سمت تعطیل کردنشان خواهیم رفت.

بعد از واکنش اهالی رسانه و خبرساز شدن این مسئله، مجید نیک عهد دبیر کمیته حقوقی خانه مطبوعات کشور اعلام کرد که به دنبال پیگیری های کمیته حقوقی خانه مطبوعات کشور و همراهی اهالی رسانه و مساعدت برخی نمایندگان مجلس، دولت از پیگیری لغو معافیت مالیات مطبوعات و رسانه ها انصراف داد.

این انصراف دولت در حالی است که  وزیر کشور شب گذشته در حاشیه سی و هشتمین جلسه ستاد اطلاع‌رسانی و اقتصادی کشور اعلام کرده بود که «موضوع لغو معافیت های مالیاتی مطبوعات در بودجه سال آینده صحت ندارد و بر اساس اعلام وزارت اقتصاد و دارایی چنین مسئله ای از سوی این وزارتخانه در پیش نویس های اولیه بودجه سال آینده به سازمان برنامه و بودجه ارائه نشده و چنین مسئله ای نخواهیم داشت».

 

صفحه ۲۶ پیش نویس لایحه قانون مالیات بر مجموع درآمد

 

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here