زمان انتشار : ۱۳ آبان ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۲:۰۰ | کد خبر : 488188 |

عکس‌های منتخب روز/ مرز میان تلاش و عشق از دریچه دوربین «ایسنا»

شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب و مورد انتقاد خبرگزاری های ایسنا و ایرنا است.

به گزارش شفقنا رسانه، برخی از تصاویر محمد قجر، عکاس خبرگزاری ایسنا از «برداشت زعفران روستای وامنان استان گلستان» به دلیل داشتن معانی پنهان و القای حس عاطفی مورد توجه قرار گرفت. به گونه ای که گردنبند ساخته شده از طلای سرخ یا همان زعفران نشان از احترام  زن در نزد همسرش دارد.

همچنین عکس های مصطفی کاظمی، عکاس خبرگزاری ایسنا از رهاسازی زباله در طبیعت مازندران به دلیل هشداری بودن مسئله، شرح عکس کامل و سوژه پردازی خوب مورد توجه قرار گرفت. در شرح این گزارش آمده است که « روستای «زاغمرز» از توابع بخش مرکزی شهرستان بهشهر در استان مازندران، که به دلیل حضور شرکت‌ صدرا، بندر امیرآباد ، نیروگاه شهید سلیمی نکا ، شرکت ملی نفت ایران و شبه جزیره و پناهگاه حیات وحش میانکاله و… قطب گردشگری و اقتصادی و تجاری شرق مازندران و دروازهٔ ورود به کشورهای آسیای میانه و روسیه و شمال اروپا است. رهاسازی زباله در طبیعت محیط مناسبی را برای تکثیر باکتری‌ها، ویروس‌ها و همچنین شیوع بیماری‌های عفونی و همه‌گیر شدن آن‌ها فراهم می‌کند. با توجه به بالا بودن سطح آب‌های زیرزمینی در مازندران و استفاده رایج مردم روستا از آن به عنوان آب آشامیدنی جدی‌ترین عامل برای سرکوب سیستم ایمنی بدن، نازاِیی و مسمومیت‌های حاد است و همچنین تغییر اکوسیستم می‌تواند در شیوع تعداد مشخصی از بیماری های حاد غیرواگیر موثر واقع شود.»

 

خبرگزاری ایرنا گزارشی تصویری از « عمارت «مسعودیه»» کار کرد که به دلیل سوژه پردازی، کادربندی خوب و تلاش برای معرفی بناهای تاریخی مورد توجه قرار گرفت. در شرح این گزارش آمده است که «عمارت مسعودیه یکی از بناهای تاریخی به جا مانده از تهران قدیم و دوره قاجار است. این بنا از لحاظ معماری و همچنین رویدادهای تاریخی که در آن اتفاق افتاده، بسیار با اهمیت و باارزش است. همه روزه بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی به این عمارت می‌آیند تا از معماری زیبای آن دیدن کنند.»

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here