زمان انتشار : ۱۲ آبان ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۳:۰۱ | کد خبر : 488128 |

عکس های منتخب روز/ زاویه دید نامناسب عکاس «فارس و تسنیم» از برداشت زعفران

شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب و مورد انتقاد خبرگزاری های ایسنا، فارس و تسنیم است.

به گزارش شفقنا رسانه، فرشید اردلان، عکاس خبرگزاری ایسنا گزارشی تصویری از « پخت سنتی رب انار در «اورامان»» کار کرد که به دلیل سوژه پردازی خوب، توجه ویژه به مناطق بومی و شرح عکس کامل مورد توجه قرار گرفت. در شرح این گزارش آمده است که « انار از مهمترین محصولات کشاورزی مناطق اورامان در استان کردستان است که هر ساله با آمدن فصل پاییز برداشت از باغات آن منطقه آغاز می شود. مساحت باغات انار شهرستان سروآباد در اورامان  ۴۴۲ هکتار، که از این میزان ۴۰۰ هکتار بارور و ۴۲ هکتار نیز غیربارور هستند. متوسط تولید انار در هر هکتار ۱۵ تُن که در سال جاری  بیش از ۶ هزار تُن انار از باغات این منطقه روانه بازار و مصرف می شود. شهرستان سروآباد به لحاظ سطح باغات و میزان تولید انار بین ۱۰ شهرستان استان کردستان رتبه اول را به خود اختصاص داده است. بیشترین باغات انار در روستاهای روآر، گواز، دلمرز، ژیوار، بلبر، سلین و ناو قرار دارد و بیش از یک هزار و ۱۰۰ بهره بردار در این شهرستان مشغول برداشت و فروش این محصول هستند. بیشترین میزان انار تولید شده به‌صورت تازه خوری در بازارهای داخلی و خارج استان کردستان مصرف می‌شود و مابقی نیز به‌صورت آب انار موسوم به رب انار استفاده‌شده و همچنین از پوست و تفاله آن نیز در صنایع رنگ رزی و دارویی استفاده می‌کنند.»

خبرگزاری فارس و تسنیم هم گزارشی تصویری از برداشت زعفران کار کردند که با وجود سوژه پردازی خوب ولی برخی از تصاویر آن به دلیل زاویه نامناسب و کیفیت پایین مورد انتقاد قرار گرفتند.

 

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here