زمان انتشار : ۱۱ آبان ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۰:۱۰ | کد خبر : 488065 |

ویترین روزنامه‌ها/ پیشنهاد خوب«همدلی» برای به کارگیری ارزهای دیجیتالی در کشور/ واژه آرایی هوشمندانه «شرق» به تشییع پیکر «اعظم طالقانی» / واکنش دیرهنگام «وطن امروز» به سخنان روحانی

شفقنا رسانه_ صفحه یک روزنامه‌ها به عنوان  ویترین در مقابل چشم خواننده است به همین جهت انتخاب تیتر، عکس و مطالب فرعی در این صفحه اهمیت زیادی دارد تا خواننده را به داخل متن بکشاند و همراه خود کند. در این گزارش سعی کردیم با نگاهی به روزنامه‌های امروز، آن‌هایی که دارای مطالب خوب و مخاطب محور و یا محل نقد و بحث هستند، مورد بررسی قرار دهیم.

 

به گزارش شفقنا رسانه، «وداع اعظم» تیتر عالی روزنامه شرق برای تشییع پیکر اعظم طالقانی است. تیتر به خودی خود حامل چند پیام است. در وهله اول وداع اعظم طالقانی با مردم و دوم حکایت از حضور گسترده مردم در مراسم تشییع این چهره سیاسی سرشناس دارد.

روزنامه همدلی در گفتگو با فعالان بیت کوین به بررسی وضع ماینرها در ایران پرداخت و در تیتر کنجکاو برانگیزانه ای به «ناگفته‌هایی از ثروت‌های دیجیتالی» اشاره کرد. روزنامه ضمن بیان این مسئله که میزان برق مصرفی ماینرها بالا است و برق مصرفی بیشتری هدر می رود، حال بیت کوین را راهی برای دور زدن تحریم‌ها دانست و نوشت: «هر چه که هست، با توجه به مزایایی که فعالان بیت‌کوین درباره کار با ارزهای دیجیتالی عنوان می‌کنند و دلایل مخالفت کشورهایی مانند چین با بیت‌کوین‌ها که به دلیل شرایط متفاوت چین با دیگر کشورها است، به نظر می‌رسد که مسئولان وزارت نیرو باید از الگوهای کشورهایی که شرایط مشابه با ایران را دارند استفاده کنند و به همه گزینه‌های ممکن برای دور زدن تحریم‌ها فکر کنند. بر همین اساس باید سیاست‌های کارشناسانه بیشتری در این زمینه اتخاذ شود و تمرکز بر این ارزهای دیجیتالی با حساسیت بیشتری توسط مسئولان ایجاد شود تا تکلیف فعالان این حوزه نیز حالا به دلیل محدودیت‌های ایجاد شده دست از کار کشیده‌اند، زودتر معلوم شود و سرمایه‌ها به سمت بخش‌های مولد اقتصادی هدایت شود.»

حدود یک هفته پیش حسن روحانی، رئیس‌جمهوری در جلسه هیات دولت گفته بود «روزی خواهم گفت که چه کسی کشور را تعطیل کرده است».  این سخنان در فضای مجازی و رسانه های رسمی مورد توجه قرار گرفت و با واکنش های متفاوتی همراه بود. با این حال روزنامه وطن امروز بعد از سه ماه تعطیلی به دکه برگشت و در شماره جدید خود به بررسی سخنان رئیس جمهور پرداخت. اگرچه روزنامه در صفحه اول تاکید کرده، در گزارشش دنبال پرداختن به این سوال است که چه کسی و با کدام سیاست ها اقتصاد کشور را به پرتگاه تعطیلی کشانده است؟ با این حال انتخاب تیتر «تعطیل!» و عکس انتخاب شده، پیام جدیدی به مخاطب نمی دهد. بهتر است روزنامه نکته جدید و قابل بحث خود را به صورت خلاصه به صفحه اول می آورد تا مخاطب را به سمت خواندن مطلب جذب کند.

 

∗∗∗ در ادامه صفحه یک سایر روزنامه ها را ببینید…

 

 

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here