زمان انتشار : ۹ آبان ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۶:۰۰ | کد خبر : 488013 |

عکس های منتخب روز/ غروب زیبای پاییزی «تالاب گاوخونی» در قاب دوربین«ایرنا»

شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب و مورد انتقاد خبرگزاری های ایرنا، تسنیم و میزان است.

به گزارش شفقنا رسانه، خبرگزاری ایرنا گزارشی تصویری از « غروب پاییزی تالاب گاوخونی» کار کرد که به دلیل کادربندی خوب و کیفیت بالای نورپردازی مورد توجه قرار گرفت. در شرح تصاویر این گزارش آمده است که « تالاب بین‌المللی گاوخونی یکی از تالاب‌های مشهور در جلگه مرتفع مرکزی ایران به ‌شمار می‌آید. ورود آب به تالاب گاوخونی حیاتی دوباره به این اکوسیستم کم نظیر فلات مرکزی کشور بخشیده است . این تالاب که در سال ۱۳۵۴ در کنوانسیون رامسر به ثبت رسید و نام آن در فهرست تالاب های بین المللی قرار گرفته است این روزها میزبان گردشگران است .تصاویر غروب زیبا ونشاط گردشگران در حاشیه تالاب گاوخونی را نشان می دهد.»

بهرام آدشیرین پور عکاس خبرگزاری تسنیم توانست تصاویر هوایی بسیار چشم نوازی از شهر اردبیل ثبت کند که از منظر زاویه دید و انتخاب نمای مناسب مورد توجه قرار گرفت.

 

مرضیه بهبهانی عکاس خبرگزاری میزان گزارشی تصویری از آب گرفتگی معابر در آبادان کار کرد که از منظر سوژه پردازی، کادر بندی و درگیری با موضوع مورد توجه قرار گرفت.

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here