زمان انتشار : ۶ آبان ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۱:۳۴ | کد خبر : 487877 |

عکس های منتخب روز/ رنج برداشت«طلای سرخ» به روایت عکاس«ایرنا»

شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب و مورد انتقاد خبرگزاری های ایرنا، تسنیم و مهر است.

به گزارش شفقنا رسانه، «برداشت زعفران در آزادشهر» از گزارش های جالب و دیدنی علی اصغر قزل سفلو در خبرگزاری ایرنا است که به دلیل سوژه پردازی، زاویه دید و کادربندی عالی مورد توجه قرار گرفت. توجه به زمان برداشت در زمین های کشاورزی تا زمان آماده سازی این گل ها برای مصرف از ویژگی های خوب این گزارش تصویری است.

حامد جعفرنژاد عکاس خبرگزاری تسنیم توانست عکس های خوبی از مسجدالنبی به مناسبت رحلت پیامبر اکرم ثبت کند که به دلیل کادر بندی و نورپردازی مورد توجه قرار گرفت.

محسن اسماعیل زاده، عکاس خبرگزاری ایسنا گزارشی تصویری از « عزاداری ۲۸ صفر در حرم امام رضا(ع)» کار کرد که به دلیل کادربندی و انتخاب زاویه مناسب مورد توجه قرار گرفت.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here