زمان انتشار : ۴ آبان ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۱:۲۳ | کد خبر : 487836 |

اوقات فراغت روزنامه های سراسری

شفقنا رسانه-سید عباس اسدی∗: پنج شنبه آخرین روزی بود که روزنامه های سراسری چاپ و توزیع شدند. اما احتمالا در هفته پیش رو مطبوعات سراسری تا چهارشنبه یک روز در میان تعطیل خواهند بود. تحلیل و شمارش روزنامه های سراسری چاپ شده در روز شنبه حکایت از ماجرای مسری روزنامه های سراسری دارد که چنین ایامی را به اوقات فراغت خود تبدیل کنند.

روزنامه های سراسری همچون سیاست روز، سازندگی، جوان، رسالت، ستاره صبح، ابتکار، شهروند، فرهیختگان و… از جمله روزنامه هایی هستند که با تعطیلی انتشارشان در روز شنبه استقبال خوبی از این اوقات فراغت داشته اند.

روزنامه های دیگر نیز در محتوای ارائه شده شان چه به لحاظ سوژه پردازی و چه کیفیت، ضعیف عمل کردند و تنها به پر کردن صفحات و پرداختن به موضوعات، آن هم در قالب خبری و به دور از تحلیل و ارائه راهکار کارشناسانه روی آوردند. هرچند از لحاظ نگارشی و املایی هم این ضعف دیده می شود.

فعالیت روزنامه ها در چنین قالب هایی آن هم با وجود هشدار کارشناسان به مرگ مطبوعات و خلاء مطالبی از جنس کارشناسانه و تحلیل های قوی و عدم تاثیرگذاری آن ها در جذب مخاطب خوشایند و حرفه ای نیست. در چنین شرایط نگران کننده ای که وزارت ارشاد با پرداخت یارانه های هنگفت به مطبوعات، سعی در پر کردن این خلاء و کمک به زنده نگه داشتنشان  دارد، لازم است تا مدیران رسانه ها، حساسیت بیشتری در زمان انتشار و کیفیت مطالب ارائه شده داشته باشند تا شاید بتوانند به نوعی مخاطبان از دست رفته مطبوعات و ضعف عملکرد را بهبود بخشند.

 

∗ کارشناس ارشد علوم ارتباطات

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here