زمان انتشار : ۲ آبان ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۳:۳۰ | کد خبر : 487813 |

عکس های منتخب روز/ نگرانی عکاس«مهر» از تخریب بافت قدیمی ساختمان ها در «همدان»

شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب و مورد انتقاد خبرگزاری های ایرنا و مهر است.

به گزارش شفقنا رسانه، احمد ریاحی دهکردی عکاس خبرگزاری ایرنا گزارش تصویری چشم نوازی از«ورود پرندگان مهاجر به تالاب بین‌المللی گندمان» کار کرد که از منظر ترکیب بندی، روایی و زاویه دید و سرعت بالای عکاس در ثبت این تصاویر مورد توجه قرار گرفت. کادر بندی عالی این گزارش تداعی کننده حال و هوای پاییزی در این تالاب است. در شرح این تصاویر آمده«کوچ پرندگان آبزی و کنارآبزی از نیمه مهرماه از زیستگاه های کشورهای آسیای میانه و منطقه سیبری به تالاب های بروجن از جمله تالاب بین المللی گندمان انجام می شود. این تالاب با یکهزار و ۷۰ هکتار وسعت در شهرستان بروجن و در فاصله ۶۰ کیلومتری شهرکرد مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این تالاب جزو۱۰ تالاب برتر پرنده نگری ایران و مهمترین زیستگاه جانوری کشور برای اسکان دائم پرندگان بومی و تخم گذاری پرندگان مهاجر به شمار می رود.»

ایمان حامی خواه، عکاس خبرگزاری مهر گزارشی تصویری با عنوان «خاطرات از دست رفته» کار کرد که به دلیل سوژه پردازی و انتخاب نماهای مناسب مورد توجه قرار گرفت. در شرح تصاویر این گزارش آمده است که « با گسترش شهرنشینی و افزایش مهاجرت به شهرها، آرام آرام بافتِ معماری قدیمی و سنتی شهرها تخریب شده و تبدیل به شهرک های جدید و مجتمع های شلوغ آپارتمانی شده است که هیچ آسایش و آرامشی ندارد. در جای جای کوچه ها ومحله های قدیمی شهرهمدان آثار خانه های قدیمی دیده می شود که با هیکل های بلند آپارتمان های زشت و بی روح احاطه شده است. خانه های زیبایی که نشانی از خاطرات از دست رفته ی ماست، خاطراتی که متاسفانه هیچگاه بیاد آورده نخواهد شد.»

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here