زمان انتشار : ۱ آبان ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۱:۵۱ | کد خبر : 487744 |

عکس های منتخب روز/ جان گرفتن عروس تالاب های ایران از دریچه دوربین«ایرنا»

شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب و مورد انتقاد خبرگزاری های ایرنا و فارس است.

به گزارش شفقنا رسانه، سید مصلح پیرخضرانیان عکاس خبرگزاری ایرنا توانست گرارش تصویری خوبی از طبیعت و معماری ماسوله در رشت تهیه کند که به علت سوژه پردازی، زاویه دید و کادر بندی عالی مورد توجه قرار گرفت.

 

از دیگر عکس های خوب این خبرگزاری گزارش تصویری رسول شجاعی از «بازگشت حیات به تالاب بین‌المللی گاوخونی» است که به دلیل روایی و درگیری با موضوع مورد توجه قرار گرفت. همچنین عکس های لحظه ای این گزارش تصویری، نمای زیبایی از طبیعت این تالاب خلق کرده است. در کپشن نویسی این گزارش آمده«تالاب بین‌المللی گاوخونی که به عروس تالاب‌های ایران معروف است با ورود انبوه آب به این اکوسیستم کم نظیر فلات مرکزی کشور جان دوباره گرفت . این تالاب در سال ۱۳۵۴ در کنوانسیون رامسر به ثبت رسید و نام آن در فهرست تالاب های بین المللی قرار گرفت.»

 

رضوان مطهری، عکاس خبرگزاری فارس گزارشی تصویری از « سنگ آهن « گُل گُهر »» کار کرد که برخی از تصاویر آن به دلیل زاویه مناسب مورد توجه قرار گرفت. در شرح تصاویر این گزارش آمده است که « ذخایر سنگ آهن گل گهر در استان کرمان و در ۵۰ کیلومتری جنوب غربی شهرستان سیرجان واقع شده است . آثار موجود و حفره های باقی مانده در محل کانسار(بخشی از پوسته زمین اطلاق می شود که تحت شرایط خاص زمین شناسی ماده معینی در آن متمرکز شده که از نظر اقتصادی ارزش داشته باشد) دلالت بر آن دارد که این کانسار در قرون گذشته مورد شناسایی و بهره برداری قرار گرفته است . سن تقریبی یک نمونه از سرباره کوره های قدیمی که از سنگ معدن گل گهر استفاده می شده، حدود ۹۰۰ سال تخمین زده شده است . این معدن با ذخیره زمین‌شناسی ۱۰۱۹ میلیون تن، ذخیره قطعی ۱۰۰۰ میلیون تن و ذخیره احتمالی ۲۱۹ میلیون تن برزگترین معدن شناخته شده سنگ آهن خاورمیانه است. تولیدات حاصل از سنگ استخراجی این معدن: گندله سنگ آهن، کنسانتره سنگ آهن و سنگ‌دانه بندی شده و شمش آهن هستند.»

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here