زمان انتشار : ۲۹ مهر ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۱:۵۴ | کد خبر : 487637 |

عکس های منتخب روز/ پاکسازی درختان حادثه ساز«گرگان» در قاب دوربین«ایرنا»

شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب و مورد انتقاد خبرگزاری های میزان و ایرنا است.

به گزارش شفقنا رسانه، مهدی محبی پور عکاس خبرگزاری میزان توانست عکس های بسیار چشم نوازی از «آغاز صید ماهی استخوانی در دریای خزر» کار کند که از منظر کادربندی و سختی های کار صیادان روایت گر بسیار خوبی است. همچنین کپشن نویسی جامع این گزارش از دیگر ویژگی های این تصاویر است که مخاطب با فرایند صید ماهی تا تخلیه آن به بازار آشنا می شود.

«پاکسازی درختان حادثه ساز از پارک جنگلی النگدره گرگان» از مجید میهن دوست عکاس خبرگزاری ایرنا به دلیل جنبه خبری، ترکیب بندی و درگیری با موضوع مورد توجه قرار گرفت. در شرح این تصاویر آمده« طی روزهای اخیر کار پاکسازی درختان حادثه ساز پارک جنگلی النگدره گرگان با نظارت کارشناسان اداره جنگلداری منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان، به اجرا درآمد و این کار همچنان ادامه دارد. این پارک با وسعت ۱۸۵ هکتار در پنج کیلومتری جنوب غربی شهر گرگان و در مسیر جاده نهارخوران قرار داد. النگدره در دامنه جنگل های انبوه شمالی قرار دارد که مهمترین نوع درختان این پارک را توسکا، افرا، بلوط و ممرز تشکیل می دهند.»

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here