زمان انتشار : ۲۸ مهر ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۲:۳۸ | کد خبر : 487585 |

عکس های منتخب روز/ بازنمایی دقیق عکاس «ایسنا» از مراسم تعزیه روز اربعین در امامزاده «شاه کرم اصفهان»

شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب و مورد انتقاد خبرگزاری های ایرنا و ایسنا است.

به گزارش شفقنا رسانه، روز گذشته اغلب خبرگزاری ها به انعکاس تصاویری از اجتماع عظیم مردمی در کربلا و راه پیمایی جاماندگان اربعین که چند سالی است در شهر های مختلف برگزار می شود، پرداختند. یکی از گزارش های تصویری منتخب مربوط به گزارش ایرنا از «پیاده روی جاماندگان اربعین در سراسر کشور» است که برخی از تصاویر آن به خاطر زاویه دید و نمای عالی مورد توجه قرار گرفت.

عکس های خبرگزاری ایسنا از مراسم تعزیه روز اربعین در امامزاده شاه کرم اصفهان به دلیل بازنمایی عالی از واقعه غم انگیز کربلا در اربعین حسینی مورد توجه قرار گرفت. تصاویر انتخاب شده گویای این واقعیت است که «کربلا در کربلا می ماند اگر زینب نبود» و این رسالت چهل روزه اهل بیت حسین (ع) بود. بنابراین از این بُعد تعزیه روز اربعین در امامزاده شاه کرم اصفهان مورد توجه ایسنا قرار گرفته است. بُعد برجسته دیگر این تصویر عزا و ماتم اهل بیت امام حسین (ع) در میان هلهله دشمن است تا اوج ماتم به تصویر کشیده شود.

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here