زمان انتشار : ۲۵ مهر ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۰:۰۵ | کد خبر : 487530 |

عکس های منتخب روز/ تلاقی رنج و گنج در قاب دوربین عکاس«ایرنا»

شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب و مورد انتقاد خبرگزاری های ایسنا و ایرنا است.

به گزارش شفقنا رسانه، عکس های احمد ظهرابی، عکاس ایسنا از حرمین امام حسین (ع) و حضرت عباس(ع) در چند روز مانده به اربعین به دلیل کادربندی و انتخاب زاویه عالی مورد توجه قرار گرفت.

علی اصغر قزل سفلو عکاس خبرگزاری ایرنا توانست عکس های زیبایی از زحمات مردم گلستان در برداشت توتون در شرق این استان و فرایند خشک کردن آن با گاز و هیزم ثبت کند. این گزارش تصویری از منظر سوژه پردازی، روایی و ترکیب بندی عالی مورد توجه قرار گرفت.

 

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here