زمان انتشار : ۲۳ مهر ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۲:۵۱ | کد خبر : 487430 |

عکس های منتخب روز/ انتخاب نمای نامناسب عکاس «ایرنا» از هنرهای روشندلان

شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب و مورد انتقاد خبرگزاری های ایرنا و فارس است.

به گزارش شفقنا سانه، امروز روز جهانی نابینایان است به همین خاطر برخی از رسانه ها سرویس عکس خود را به ثبت لحظاتی از زندگی این گروه از جامعه اختصاص داده اند. ابوذر احمدی زاده عکاس خبرگزاری ایرنا گزارشی تصویری با عنوان«نقش عشق روشندلان»کار کرد که از منظر سوژه پردازی خوب است اما به دلیل کادر بندی نامناسب و نداشتن کپشن نویسی جامع درباره این گزارش و انتخاب نمای نزدیک، این عکس ها نتوانست روایت خوبی از هنرهای نابینایان را به تصویر بکشد.

غلامرضا شمس ناتری، عکاس خبرگزاری فارس گزارشی تصویری از «موج گِل» در خزر کار کرد که به دلیل اهمیت بالای سوژه از لحاظ خبری و کیفیت برخی از تصاویر مورد توجه قرار گرفت. در شرح این تصاویر آمده است که «باران روزهای گذشته در غرب مازندران سبب طغیان برخی از رودخانه ها شد و صدها تن خاک ارزشمند از دامنه جنگل شسته شده و به دامان دریای خزر رفت ! ۳۴ رودخانه در غرب مازندران وجود دارد و به اعتقاد کارشناسان ایجاد سازه های آبخیزداری در بالا دست می‌تواند از شسته شدن و فرسایش خاک جلوگیری کند . باران‌های نسبتا شدید سبب خسارت به برخی تأسیسات شد.»

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here