زمان انتشار : ۲۲ مهر ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۴:۴۷ | کد خبر : 487384 |

عکس های منتخب روز/ مرز بین عشق و معصومیت زائران اربعین در قاب دوربین«مهر»

شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب و مورد انتقاد خبرگزاری های ایسنا، مهر و ایرنا است.

به گزارش شفقنا رسانه، عکس های سید وحید حسینی، عکاس خبرگزاری ایسنا از زیبایی های ییلاق «نم نمه پشت» در ارتفاعات گیلان به دلیل کادربندی، کیفیت تصاویر و سوژه پردازی خوب مورد توجه قرار گرفت.

برخی از عکس های مهدی بخشی سورکی، عکاس مهر از « پیاده روی زائران اربعین در «طریق العلما»» به دلیل کادربندی و ریز بینی عکاس در انتخاب سوژه ها مورد توجه قرار گرفت. انتخاب عکس کودک بر روی ویلچر از چند منظر قابل تامل است؛ اول در دنیای معصومانه کودکان، اربعین حال و هوای دیگری دارد. دوم ارادت به اهل بیت پیر، جوان، کودک و نوجوان نمی شناسد. سوم در دنیای کودکانه با همان بصیرت رهبرانقلاب شاهد رویش هایی انقلابی هستیم و در آخر همکاری خوب و قابل تقدیر کودکان در عرق به پیاده روی اربعین حسینی که دوست معلول خود را با خود همراه کرده اند، موج می زند.

مجتبی محمدی عکاس خبرگزاری ایرنا گزارش تصویری خوبی از سیلاب و آب گرفتگی در شرق استان گیلان پوشش داد که به دلیل انتخاب کادر بندی و نمای درست، روایت خوبی از عمق این سیلاب و طغیان رودخانه ها را نشان می دهد که می توان نشان از مسئولیت رسانه در بازتاب و اطلاع رسانی بحران باشد.

گزارش تصویری داود قهر دار از «خانه تاریخی معلمان دبیرستان البرز» از دیگر عکس های منتخب این خبرگزاری است که به دلیل سوژه پردازی و درگیری عکاس با این بنای آموزشی مورد توجه قرار گرفت که در بطن خود علاوه بر آشنایی مخاطب با چنین مکان تاریخی، هشدار خوبی برای نهادهای تصمیم ساز است که متوجه مرمت و ساماندهی جدی آن شوند.

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here