زمان انتشار : ۲۱ مهر ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۲:۲۰ | کد خبر : 487310 |

عکس های منتخب روز/ حال و هوای«کاظمین»در آستانه اربعین از دریچه دروبین عکاس«مهر»

شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب و مورد انتقاد خبرگزاری های ایرنا، تسنیم و مهر است.

به گزارش شفقنا رسانه، امیر قیومی عکاس خبرگزاری ایرنا توانست تصاویر زیبایی از زحمت و تلاش برداشت کشت دوم برنج در مازندران کار کند که از منظر سوژه پردازی، ترکیب بندی و روایی بودن عکس ها از مراحل بهره برداری برنج مورد توجه قرار گرفت.

حسین عبدالله اصل، عکاس خبرگزاری تسنیم عکس هایی از پیاده روی زائران اربعین حسینی کار کرد که از منظر خبری، وضعیت راه ها و جمعیت و انتخاب نمای درست مورد توجه قرار گرفت.

«حال و هوای کاظمین در آستانه اربعین» از تصاویر خوب حامد ابوحمزه در خبرگزاری مهر است که از منظر ثبت تصاویر لحظه ای و کادربندی دقیق برخی عکس ها که جنبه خبری هم دارد، مورد توجه قرار گرفت.

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here