زمان انتشار : ۱۸ مهر ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۴:۴۳ | کد خبر : 487160 |

عکس های منتخب روز/ القای حس نوستالژیک در تصاویر«ایرنا» از «دبیرستان تاریخی خیام»

شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب و مورد انتقاد خبرگزاری های ایرنا و ایسنا است.

به گزارش شفقنا رسانه، خبرگزاری ایرنا گزارش تصویری خوبی از « دبیرستان تاریخی خیام» کار کرد. نوع رنگ بافت پس زمینه به گونه ای است که مخاطب را به گذشته می برد و گویی تاریخ را مرور می کند که این با سوژه گزارش تناسب خیلی خوبی دارد. در شرح تصاویر آمده است: «دبیرستان حکیم عمر خیّام نیشابوری، کهن‌ترین دبیرستان و آموزشگاه نوین در نیشابور و استان‌ خراسان رضوی است که درگاه آن به روی میدان خیام است. دبیرستان خیام در سال ۱۳۱۹ تاسیس و ۸ مرداد ۱۳۸۱ در آثار ملی ایران ثبت گردید. تصاویر دانش آموزان، دبیران و فارغ التحصیلان دبیرستان خیام در دوره های مختلف را نشان می دهد.»

امیرحسین خورگویی عکاس خبرگزاری ایسنا توانست تصاویر خوبی از «رزمایش دریایی ناجا در بندرعباس» که به مناسبت هفته نیروی انتظامی در آب های خلیج فارس برگزار شد، ثبت کند که از منظر روایی، درگیری با موضوع و انتخاب نمای عالی مورد توجه قرار گرفت.

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here