زمان انتشار : ۱۸ مهر ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۱:۲۵ | کد خبر : 487116 |

همایش ملی زیست‌بوم دسترسی همگانی به اطلاعات برگزار می‌شود

شفقنا رسانه- همایش ملی زیست بوم دسترسی همگانی به اطلاعات، ۲۲ مهر ماه و به همت کرسی ارتباطات علم و فناوری یونسکو در دانشگاه علامه طباطبائی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، همایش ملی زیست‌بوم دسترسی همگانی به اطلاعات برگزار می‌شود، دراین همایش شش پنل تخصصی به موانع، مسائل و زیرساخت‌های دسترسی به اطلاعات از زوایای مختلف پرداخته می شود. از جمله پنل های این همایش می توان به شهروند الکترونیک، دولت الکترونیک، زمینه‌حقوقی و سیاستگذاری دسترسی همگانی به اطلاعات، دسترسی همگانی به اطلاعات سلامت، زمینه‌های اجتماعی و فرهنگی دسترسی همگانی به اطلاعات، بلاکچین و داده‌باز و گزارش‌های مجموعه‌های فعال در حوزه دسترسی به اطلاعات و شفافیت اشاره کرد.

این برنامه صبح روز دوشنبه ۲۲ مهر ماه با سخنرانی لعیا جنیدی، معاون حقوقی رئیس جمهوری، سیدسعیدرضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، اسوتان اسوتکوفسکی، رئیس دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران و حسین سلیمی، رئیس دانشگاه علامه طباطبائی در سالن شهید بهشتی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی افتتاح می‌شود.

گفتنی است در همین راستا روز یکشنبه در قالب  پیش‌همایشی، کارگاه‌هایی تخصصی با موضوع تجربه‌های بین‌المللی فناوری حقوقی، مفهوم‌شناسی داده‌باز و فناوری شهروندی برگزار می شود. همچنین پنل پایانی همایش به گزارش‌هایی اختصاص یافته است که مجموعه‌های فعال در حوزه دسترسی به اطلاعات و شفافیت ارائه خواهد شد. در این پنل، دکترسید محمود حسینی، مدیر موسسه مردم‌نهاد جهد، مهدی ثنایی، مدیر اندیشکده شفافیت برای ایران، بهاره آروین، نماینده شورای شهر تهران، محمد فرجود، مدیر سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران و احمد توکلی، نماینده سابق مجلس، مدیر سمن شفافیت و عدالتخواهی به ارائه گزارش‌ می پردازند و دکتر محمدمهدی فرقانی، رئیس دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی پنل را مدیریت می‌کند.

علاقه مندان می توانند برای اطلاع از برنامه کامل رویداد به وبسایت کرسی ارتباطات علم و فناوری یونسکو به نشانی UCCST.atu.ac.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here