زمان انتشار : ۱۶ مهر ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۲:۴۷ | کد خبر : 486980 |

ویترین روزنامه‌ها/ انتقاد «رسالت» به صندلی فروشی رشته‌های پزشکی/ پیگیری مسئولانه «شهروند» تا تحقق مطالبه رتبه‌های برتر

شفقنا رسانه_ صفحه یک روزنامه‌ها به عنوان  ویترین در مقابل چشم خواننده است به همین جهت انتخاب تیتر، عکس و مطالب فرعی در این صفحه اهمیت زیادی دارد تا خواننده را به داخل متن بکشاند و همراه خود کند. در این گزارش سعی کردیم با نگاهی به روزنامه‌های امروز، آن‌هایی که دارای مطالب خوب و مخاطب محور و یا محل نقد و بحث هستند، مورد بررسی قرار دهیم.

 

به گزارش شفقنا رسانه، «این صندلی فروشی نیست» تیتر انتقادی روزنامه رسالت به پدیده صندلی فروشی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی است که در گفتگو با نماینده های مجلس، رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت و حقوقدان ها به بررسی این مسئله پرداخت. پدیده ای که هم عواقب آنی همچون ضایع شدن حق مستحق ترین افراد کشور و محروم ماندن افراد بااستعداد مناطق محروم کشور از تحصیل در دانشگاه های برتر را به همراه دارد و هم عواقب آتی همچون بی مهارتی و سطحی شدن سلامت جامعه به عنوان مولفه ای مهم برای پیشرفت و تعالی جمهوری اسلامی ایران. رسالت توضیح داد، سلیمی، نماینده مجلس تاکید کرد که فروش صندلی دانشگاه فساد محسوب می شود و کمتر از فساد اقتصادی نیست همچنین در این گزارش اعلام شده که متخلفان ۲۳۰ نفر بوده اند ، ۳ کارمند متخلف و ۵ دلال هم شناسایی شده اند که مجازات آن ها از لحاظ قانونی اخراج از دانشگاه، ابطال مدرک تحصیلی، جریمه نقدی و زندان عنوان شده است.

روزنامه شهروند هم در تیتر یک از نتیجه پیگیری هایش درباره مشکل بعضی از داوطلبان در تکمیل ظرفیت دانشگاه های برتر نوشت و در تیتری خبری از «بازگشت رتبه های تک رقمی به دانشگاه» خبر داد. در کنار پرداختن به مشکلات مردم یکی از اساسی ترین و مهمترین وظایف رسانه ها پیگیری این مشکلات تا رسیدن به نتیجه است. اینکه رسانه ای تنها با نگاه رویداد مدارانه و گذرا به بررسی معضلی بپردازد گره از کار مردم باز نمی کند و نیاز است تا رسانه ها عملکرد جدی تر و مسئولانه تری در قبال مشکلات مردم داشته باشند. از این جهت کار شهروند قابل تحسین است.

 

∗∗∗ در ادامه صفحه یک سایر روزنامه ها را ببینید…

 

 

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here