زمان انتشار : ۱۵ مهر ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۳:۱۷ | کد خبر : 486945 |

عکس های منتخب روز/ جاذبه های دیدنی ایران از دریچه دوربین «میزان»

شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب و مورد انتقاد خبرگزاری های ایرنا، تسنیم و میزان است.

 

به گزارش شفقنا رسانه، گزارش تصویری مجتبی اسماعیلی زاد در خبرگزاری تسنیم از «برداشت انگور در ارومیه» به دلیل کادر و ترکیب بندی عالی و زاویه دید مناسب مورد توجه قرار گرفت. همچنین کیفیت بالای عکس ها جلوه خاصی به برداشت این محصول بخشیده است.

مصطفی رودکی عکاس خبرگزاری میزان توانست گزارش تصویری خوبی از جاهای دیدنی و گردشگری ایران کار کند که به دلیل سوژه پردازی و انتخاب نماهای عالی از این مکان ها مورد توجه قرار گرفت. گلچینی از این تصاویر می تواند هر بیننده ای را مجذوب خود کند و به توسعه صنعت گردشگری هم بیانجامد.

خبرگزاری ایرنا گزارشی تصویری از «نارین قلعه میبد یزد» کار کرد که به دلیل کادربندی خوب و زاویه مناسب برخی از تصاویر مورد توجه قرار گرفت. در شرح تصاویر این گزارش آمده است که « نارین قلعه‌ی میبد یزد، یکی از بناهای تاریخی و باشکوه ایران کهن در دوران ساسانی است که معماری و هنر سازندگان آن، موجب تحسین باستان‌شناسان و تاریخ‌دوستان شده است. این بنای کهن سال ۱۳۵۴ به ثبت ملی رسیده است.نارین قلعه در واقع ارگ حکومتی شهر تاریخی میبد یزد است که در پشته‌ای طبیعی با ارتفاع بیش از ۲۵ متر همچنان از دوره ساسانیان استوار باقی مانده است.»

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here