زمان انتشار : ۱۳ مهر ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۲:۴۱ | کد خبر : 486829 |

عکس‌های منتخب روز/ تصاویر خیره‌کننده «ایرنا» از آسمان پرستاره بوشهر

شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب و مورد انتقاد خبرگزاری های ایسنا، ایرنا و مهر است.

به گزارش شفقنا رسانه، خبرگزاری ایرنا گزارشی تصویری از «آسمان شب برفراز کلوت‌های کوهمند دلوار» کار کرد که به دلیل نورپردازی و کیفیت عالی تصایر مورد توجه قرار گرفت. در شرح تصاویر این گزارش توضیح داده شده که «کلوت‌های «کوهمند» دلوار در استان بوشهر یکی از جاذبه های گردشگری این منطقه به حساب می آید که البته همچنان کمتر شناخته شده هستند. کلوت ها که حاصل فرسایش آب و باد هستند اگر خوب شناسایی و معرفی شوند می توانند کمک قابل توجهی به گردشگری در کشور کنند. کلوت های کوهمند به دلیل دور بودن از شهر و آلودگی نوری حاصل از آن، شرایط ایده آلی برای رصد آسمان شب و تماشای این طبیعت فراموش شده را فراهم می آورد. دلوار مرکز بخش دلوار شهرستان تنگستان و در ۴۰ کیلومتری بوشهر واقع شده است.»

آریا جعفری، عکاس خبرگزاری ایسنا گزارشی تصویری از «دیدار تیم‌های فوتبال سپاهان و ذوب آهن» کار کرد که برخی از تصاویر آن به دلیل تیزبینی عکاس و لحظه ای بودن تصاویر مورد توجه قرار گرفت.

 

گزارش تصویری خبرگزاری مهر از «پیدا و پنهان پیرمرد شیشه بر» اگرچه سوژه خوب و متفاوتی است با این حال برخی از تصاویر آن به دلیل کادربندی و زاویه نامناسب مورد انتقاد هستند. در شرح این گزارش آمده است که «ابراهیم قرابتی می گوید ۷۹ سال دارد و در شهر ارومیه تنها زندگی می کند. او دوازده-سیزده سال است که عکس دوستان و آشنایان فوت شده‌اش را روی دیوار مغازه شیشه بری‌اش جمع می‌کند؛ عکس‌ها اکثرا آگهی های ترحیم آنهاست. می‌ گوید :«برای اینکه از یاد نروند عکس آنها را جمع می‌کنم. صبح که مغازه را باز می کنم اول یک حمد و سوره برای‌ شان می‌خوانم و بعد شروع به کار می کنم.» همسر او فوت کرده ولی او عکس‌های زنان را روی دیوار مغازه‌اش جمع نمی‌کند. ابراهیم قرابتی اصالتا اهل ارومیه است و مغازه اش را به نام پسرش «امیر» نامگذاری کرده. پسرش قبلا در مغازه کار می‌کرده ولی الان او در محل کارش تنهاست و شاگردی ندارد.»

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here