زمان انتشار : ۱۳ مهر ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۰:۴۴ | کد خبر : 486823 |

ویترین روزنامه ها/ هشدار مسئولانه «رسالت» به پیامدهای «کودک آزاری»/ تیتر کوبنده «همشهری» درباره سهمیه های پزشکی

شفقنا رسانه_ صفحه یک روزنامه‌ها به عنوان  ویترین در مقابل چشم خواننده است به همین جهت انتخاب تیتر، عکس و مطالب فرعی در این صفحه اهمیت زیادی دارد تا خواننده را به داخل متن بکشاند و همراه خود کند. در این گزارش سعی کردیم با نگاهی به روزنامه‌های امروز، آن‌هایی که دارای مطالب خوب و مخاطب محور و یا محل نقد و بحث هستند، مورد بررسی قرار دهیم.

به گزارش شفقنا رسانه، «کودک آزار دیده، یک بمب ساعتی!» تیتر هشداردهنده روزنامه رسالت است که پرونده ویژه این شماره خود را به مسئله «کودک آزاری» و بررسی زوایا و پیامدهای مختلف آن در گفتگو با کارشناسان اختصاص داد. «کودک آزاری» موضوع مهمی است که رسانه ها معمولا رویداد مدارانه با آن برخورد می کنند و تنها بعد از افشای خبر کودک آزاری و اعتراض افکار عمومی، به آن می پردازند در حالی که چنین موضوعاتی مستلزم نگاه فرایند محور و پیگیری جدی هستند. با این حال پیگیری رسالت قابل تحسین است. روزنامه در بخشی از گزارش تاکید می کند که نبود قانون حمایتی باعث تعدی روز افزون کودک آزاران به حریم بسیار شکننده کودکان می شود و در شرایطی که ۴۰ درصد از موارد خشونت خانگی مربوط به کودک آزاری است، وجود قوانین حمایتی می تواند عامل مهمی در کنترل تعدی های احتمالی باشد، اما قانون به تنهایی کفایت نمی کند.

روزنامه همشهری هم در تیتر یک به داستان سهمیه ها از زبان دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه های ایران، تهران و شهید بهشتی پرداخت و در تیتری عالی و کوبنده از «پزشکان سفارشی» نوشت و انتقاد کرد که «انواع دانشجویان سهمیه ای و انتقالی از دانشگاه های خارج کشور بدون هیچ گونه شفاف سازی از سوی مسئولان وزارت علوم و بهداشت جذب دانشکده های پزشکی معتبر کشور می شوند، افرادی که قرار است پزشکان فردا شوند. چرا مسئولان وزارت بهداشت و دانشگاه ها لیست دانشجویان خود را به همراه مدارک علمی، میزان سهمیه و… منتشر نمی کند تا همه متوجه شوند چه افرادی با چه رتبه هایی هم اکنون در دانشگاه ها، پزشکی می خوانند؟»

 

∗∗∗ در ادامه صفحه یک سایر روزنامه ها را ببینید…

 

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here