زمان انتشار : ۸ مهر ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۵:۵۱ | کد خبر : 486617 |

از سال ها مبارزه تا نوشتن آخرین گزارشش در پرتو درمانی/ واکنش اهالی رسانه به درگذشت «مریم فرهمند»

شفقنا رسانه- روز گذشته خبر درگذشت مریم فرهمند، روزنامه نگار بخش سلامت روزنامه ایران که سال ها با بیماری سرطان مبارزه می کرد، اهالی رسانه بخصوص تیم تحریریه روزنامه ایران را در ماتم و غم فرو برد و همگی در توییتر از امیدواری تا سال ها تلاش او در این راه نوشتند. در ادامه گزارشی از واکنش های اهالی رسانه را نسبت به فوت این خبرنگار جوان و توانمند می خوانید.

به گزارش شفقنا رسانه، محمد نوری، مسئول حوزه آنلاین روزنامه ایران با اشاره به نوشته های امید بخش این روزنامه نگار در جنگ با بیماری سرطان نوشت: «خانواده روزنامه ایران با احساسی مملو از حزن و حسرت واقعه درگذشت همکار محبوب خویش، مریم فرهمند را به اشتراک گذاشتند. خبرنگاری که در تحریریه «ایران» دنیایی پرخاطره ساخت. فرهمند شخصیتی احترام برانگیز داشت. چون افکار و قلم او بی آلایش بود و دل در گرو آرامش و‌ صلح و انسانیت داشت. فرهمند نامی فراموش نشدنی در دفتر خاطرات ماست. او بارها غول سرطان را ناکام گذاشت و در این راه به بسیاری از افراد مبتلا امید بخشید. پدر و مادر صبور و همکارانش بارها از آزمون موفق او در سفر پررنج بیماری به شوق آمدند غافل ازاینکه تقدیر سرنوشت دیگری برای دختر شاد روزنامه ایران رقم زده است.»

مسعود نوری روزنامه نگار هم با متاثر شدن از واقعه درگذشت دو روزنامه نگار در این روزها بیان کرد:«این روزها جامعه مطبوعاتى ایران دو خبر تاسف بار داشت. نخست درگذشت سیاوش میرزاآقاسى روزنامه نگار پیشکسوت روزنامه اطلاعات و دیگرى درگذشت نابهنگام مریم فرهمند خبرنگار روزنامه ایران. به خانواده آنان و جامعه مطبوعاتى کشور تسلیت می گویم.»

مستوره نصیری روزنامه نگار با اشاره به حوزه کاری مشترکش با فرهمند در توییتر نوشت:«مریم فرهمند را می‌شناختی، خبرنگار روزنامه ایران بود. فوت شده.» تو اسم حافظه بدی دارم، گوگل سرچ کردم و عکسش امد. بله می‌شناختم. حوزه خبری مشترکمان وزارت بهداشت بود. گریه‌ام گرفت. ۶سال مریض بوده است.»

محمد تقی روغنی ها روزنامه نگار پیشکسوت با اشاره به عشق و علاقه تیم تحریریه روزنامه ایران به این خبرنگار جوان نوشت: «امید به زندگی و محبت به دیگران در نگاه مهربان او موج می زد و همه در تحریریه او را صمیمانه دوست داشتند. فقدانش برای همه همکارانش غم و اندوه بزرگی است.»

مینو مومنی، روزنامه نگار هم با واکنش به استقامت و مبارزه فرهمند برای بیماریش با جملاتی احساسی نوشت:«مرگ می آید دیر یا زود اما جنگیدن برای دیدن طلوع دیگر آفتاب مرگ را به چالش می کشاند. او با استقامت با دیو سرطان جنگید. عاقبت در ظاهر، مرگ پیروز میدان شد اما پیروز مریم بود. او که قهرمانان تا لحظه آخر برای زنده ماندن ایستاد.»

حمید حاجی پور، گزارش نویس روزنامه ایران هم هر چند به مبارزه فرهمند در این راه اشاره می کند اما کم توانی او را با غمی زیاد یاد کرد و نوشت: «مریم فرهمند خبرنگار خوش‌قلم روزنامه ایران پس از سال‌ها تحمل سرطان عصر امروز از دنیا رفت. او‌ چندی پیش به دلیل شیمی‌درمانی بینایی خود را از دست داده بود. مریم فرهمند همچون مهدی شادمانی امیدوار به شکست سرطان بود اما توانی برایش باقی نمانده بود.»

یگانه خدامی، روزنامه نگار هم با اشاره به حاکم شدن سایه غم بر تحریریه روزنامه ایران نوشت:«تحریریه روزنامه ایران امروز با سکوتی غریب که به آن عادت نداریم سنگین و غم‌انگیزه بود.»

مریم طالشی، گزارش نویس روزنامه ایران هم با روایتی از دوران دوستی خود با فرهمند توضیح داد: «مریم به خنده‌های از ته دلش در تحریریه معروف بود. پر از انرژی بود. یک رنوی مشکی داشت که خیلی از بچه‌ها را در مسیر رسانده بود. یک بار سوار دو ماشین شدیم به محله‌ اش رفتیم تا به قول خودش جاذبه‌های محله را نشانمان بدهد. آرام بخوابی دختر… تنت بی‌درده حالا.»

محمد مطلق، خبرنگار روزنامه ایران با اشاره به ویژگی های انسانی فرهمند فارغ از خبرنگار بودنش، با جملاتی زیبا نوشت: «مرگ باهوش‌تر از همه ماست؛ او می‌داند کدام گل را بچیند. مریم فرهمند فقط یک خبرنگار باهوش و پاکیزه‌نویس نبود او یک انسان بود؛ لبریز از زندگی، مهربان و بی‌شیله پیله. آخرین گزارشش را وقتی درگیر پرتودرمانی بود نوشت و گفت دوست دارم یک یادداشت کنارش بنویسی…».

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here