زمان انتشار : ۷ مهر ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۴:۰۰ | کد خبر : 486577 |

عکس های منتخب روز/ شات های عالی عکاس «میزان» از نگاه معصومانه کودکان وحشت زده «کابل»

شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر عکس‌ های منتخب خبرگزاری های مهر، میزان و ایرنا است.

به گزارش شفقنا رسانه،حسن شیروانی عکاس خبرگزاری میزان توانست عکس های خوبی از انفجار در کابل را ثبت کند که نشان از نگاه دقیق و احساسی عکاس دارد. این تصاویر به دلیل سوژه پردازی، کادر بندی و زاویه دید مورد توجه قرار گرفت.

علی اصغر قزل سفلو عکاس خبرگزاری ایرنا عکس های تلخی از وضعیت زباله ها در جنگل های گلستان با عنوان «زباله میراث تابستان برای جنگل گلستان» کار کرد که به دلیل سوژه پردازی و ترکیب بندی و هشداری برای نهادهای مربوطه مورد توجه قرار گرفت.

از دیگر عکس های خوب این خبرگزاری گزارش تصویری سیده مریم یوسفی از«دشواری‌های زنبورداری‎» است که به دلیل انتخاب نمای عالی، روایت خوبی از زحمات این شغل را نشان می دهد. در توضیح این گزارش آمده«هرچند عسل نماد شهد و شیرینی است اما زنبورداران دشواری‌های زیادی برای برداشت عسل، مانند طی مسافت‌های بیش از یک هزار کیلومتر برای ییلاق و قشلاق کلنی‌های زنبور و سختی‌های ناشی از اقلیم را دارند.»

حسن فلاحی، عکاس خبرگزاری مهر گزارش تصویری دیدنی و جالبی از دریاچه سوها کار کرد که به دلیل کادربندی خوب و تلاش برای معرفی جاذبه های گردشگری مورد توجه قرار گرفت. «دریاچه سوها در فاصله ۴ کیلومتری شمال شرقی روستایی به همین نام در ۳۵ کیلومتری شرق اردبیل واقع شده است. دلیل نامگذاری روستای سوها که در ابتدای جنگل زیبای گیلان واقع شده است و آب و هوای معتدلی دارد، وجود چشمه ها و آب فراوان در اطراف آن است. برای دسترسی به روستا و دریاچه سوها، باید از طریق جاده ارتباطی اردبیل به بریس، به نیارق رفته و از آنجا به سمت روستای سوها واقع در شهرستان نمین حرکت کنید. فاصله بین روستای سوها و دریاچه سوها، یک مسیر خاکی حدودا پنج کیلومتری است که با خودروی معمولی هم می توان به راحتی آن را طی کرد.»

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here