زمان انتشار : ۶ مهر ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۳:۱۹ | کد خبر : 486537 |

عکس‌های منتخب روز/ روایت خوب «تسنیم» و «ایرنا» از اجرای تعزیه واقعه عاشورا در «مبارکه اصفهان»

شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر  عکس‌ های منتخب خبرگزاری های مهر ،تسنیم، ایرنا است.

به گزارش شفقنا رسانه، شهاب الدین قیومی، عکاس خبرگزاری مهر گزارشی تصویری با عنوان «ستاره هایی که پروای نام ندارند» کار کرد که به دلیل زاویه خوب و کادربندی مناسب مورد توجه قرار گرفت. در بخشی از شرح این تصاویر آمده است که «گمنامی برای شهرت پرست ها دردآور است اما همه اجرها در گمنامی است. شهدایی که اگرچه در زمین گمنام هستند، اما در آسمان، در بلندترین معارج جبروتی، میان عرش‌نشینان کسی از ایشان مشهورتر نیست و آنچنان که در احادیث گفته‌اند شأنشان شأن انبیاست. خیلی از ما روزانه از کنار این منابع رحمت الهی گذر می کنیم ولی یا بی‌توجهیم و یا صلواتی نثار روان پاکشان می کنیم و یا با دلسوزی می‌گوییم که این‌ها جوانیشان و آرزوهایشان را گذاشتند و اکنون دستشان از دنیا کوتاه است و ما بهره‌مند از نعمت‌های دنیا، فاتحه ای می خوانیم.»

گزارش تصویری عکاس تسنیم و ایرنا از اجرای تعزیه واقعه عاشورا در مبارکه اصفهان به دلیل روایی و لحظه ای بودن تصاویر مورد توجه قرار گرفت.

حامد ملک‌پور، عکاس خبرگزاری تسنیم گزارش تصویری خوبی از مانور آبی و خاکی بدر در دریاچه خلیج فارس کار کرد به دلیل کادربندی و نورپردازی خوب مورد توجه قرار گرفت.

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here