زمان انتشار : ۴ مهر ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۲:۴۵ | کد خبر : 486490 |

عکس های منتخب روز/ نمای زیبا از شکوه معماری « مسجد «شیخ زاید» ابوظبی»در قاب دوربین «ایسنا»

شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر  عکس‌ های منتخب خبرگزاری های ایسنا،مهر و ایرنا است.

به گزارش شفقنا رسانه، عکس های رضا رقیمی از « مسجد «شیخ زاید» ابوظبی» در خبرگزاری ایسنا به دلیل کاربندی خوب و شرح عکس نویسی عالی مورد توجه قرار گرفت. در بخشی از شرح تصاویر آمده است که « مسجد شیخ زاید، ابوظبی در کشور امارات بعد از مسجد الحرام و مسجد النبی سومین مسجد بزرگ جهان است و یکی از نقاط دیدنی امارات متحده عربی به شمار می‌آید. نام این مسجد از شیخ زاید بن سلطان آل نهیان گرفته شده‌ که بنیان‌گذار و نخستین رئیس کشور امارات بوده و در همین مسجد دفن شده‌ است. این مسجد به طور رسمی در ماه رمضان در سال ۲۰۰۷ میلادی افتتاح شد».

محسن حدادی، محیط بان گلستانی از « طبیعت بکر پارک ملی» در طی مدت یک سال عکس های دیدنی و خوبی گرفته که در خبرگزاری مهر کار شده است. این تصاویر به دلیل زاویه خوب، شرح عکس عالی مورد توجه قرار گرفت.

خبرگزاری ایرنا توانست عکس های خوبی از «کسب نخستین طلای ایران توسط «دهدار» در رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی جهان» ثبت کند که از منظر القای حس تحرک و کادر بندی عالی مورد توجه قرار گرفت. در توضیح عکس ها آمده««رضا دهدار» ملی پوش دسته ۱۰۲ کیلوگرم وزنه برداری ایران عصر چهارشنبه نخستین مدال طلای ایران را در رقابت‌های قهرمانی جهان تایلند کسب کرد.«رضا دهدار» در حرکت دو ضرب به ترتیب وزنه های ۲۰۸، ۲۱۷ و ۲۱۹ کیلوگرمی را مهار کرد و مدال طلای حرکت دوضرب را بدست آورد.دهدار با مهار وزنه ۱۷۵ کیلوگرم در تک‌ضرب به کار خود پایان داد و در پایان این بخش عنوان ششمی را به دست آورد.»

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here