زمان انتشار : ۳ مهر ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۲:۰۷ | کد خبر : 486440 |

عکس های منتخب روز/ وضعیت زندگی مردم «آق قلا» ۶ ماه پس از سیل به روایت عکاس «مهر»

شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر  عکس‌ های منتخب خبرگزاری های تسنیم و مهر است.

به گزارش شفقنا رسانه، گزارش تصویری رضا عادلی از «تفرجگاهی بر بام تبریز» در خبرگزاری تسنیم به دلیل سوژه پردازی، نورپردازی و انتخاب نمای عالی مورد توجه قرار گرفت.در توضیح این گزارش آمده «تفرجگاه عون ابن علی واقع در پارک کوهستانی عینالی تبریز از مراکز توریستی و تفریحی شهر تبریز بوده و همه روزه میزبان گردشگران داخلی و خارجی و اهالی بومی منطقه می‌باشد. تفرجگاه تفریحی عینالی به مقیاس ۵۶۰۰ هکتار طراحی شده است که بزرگ‌ترین تفرجگاه کوهستانی کشور به شمار می‌رود.»

محمد مهیمنی، عکاس خبرگزاری مهر گزارشی تصویری از وضعیت زندگی و مسکن مردم «آق قلا شش ماه پس از سیل» کار کرد که به دلیل سوژه پردازی، نگاه ویژه به مشکلات مردم این منطقه و نیز لزوم توجه مسئولان جهت رسیدگی به وضعیت سرپناهشان مورد توجه قرار گرفت. در شرح تصاویر این گزارش آمده است که « با گذشت شش ماه از سیل استان گلستان هنوز هم در بسیاری از مناطق روستایی و شهرستان آق قلا مردم در حال ساخت خانه های تخریب شده خود هستند و در چادر زندگی می کنند و امکانات عادی زندگی برای آنها فراهم نشده و چشم براه کمک های مردم و مسئولین هستند.»

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here