زمان انتشار : ۳۱ شهریور ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۱:۵۷ | کد خبر : 486290 |

عکس های منتخب روز/ روایت دردناک عکاس «تسنیم» از «افزایش شوره زارها در آبادان»

شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر  عکس‌ های منتخب خبرگزاری های تسنیم، مهر و میزان است.

به گزارش شفقنا رسانه، محمدرضا عباسی، عکاس خبرگزاری مهر گزارشی تصویری از «جشن قهرمانی تیم ملی والیبال ایران در مسابقات قهرمانی آسیا» کار کرد که به دلیل کادربندی و زاویه دید خوب مورد توجه قرار گرفت.

عکس های حسین عبدالله اصل، عکاس خبرگزاری تسنیم از «افزایش شوره زارها در آبادان» به دلیل سوژه پردازی، هشداری بودن مسئله و لزوم توجه ویژه مسئولان مورد توجه قرار گرفت. در شرح تصاویر این گزارش آمده است: «کارشناسان معتقدند سیلاب اخیر خوزستان باعث شده است که کانون های ریزگرد را مرطوب و تا عمق ۵ الی ۱۰ سانتی متری آن نفوذ کند. با افزایش دما و تبخیر آب‌های سیلاب، این کانون‌ها به شوره زار تبدیل شده است.اما طبق گفته مدیر اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آبادان تنها ظاهر این زمین‌ها خشک است اما رطوبت کافی را دارا هستند.قسمتی از کانون‌های ذکر شده جزئی از تالاب شادگان در محدوده‌ی آبادان هستند.»

تک عکس پویا پالیزکار در خبرگزاری میزان از«ساحل کاسپین گیلان» به دلیل کادربندی، نمای زیبا و زاویه دید عکاس مورد توجه قرار گرفت.

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here