زمان انتشار : ۲۷ شهریور ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۱:۵۳ | کد خبر : 486175 |

عکس های منتخب روز/ روایت عکاس«تسنیم» از معضلات دستفروشان در معابر«سنندج»

شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر  عکس‌ های منتخب خبرگزاری های تسنیم،ایرنا و فارس است.

به گزارش شفقنا رسانه، «خشکسالی در جنوب کرمان» از گزارش های تصویری خوب ایرنا است که توانسته عکس های خوبی را از وضعیت بحران بی آبی در این استان ثبت کند. این عکس ها از منظر سوژه پردازی و روایی بودن مورد توجه قرار گرفت. در شرح این تصاویر آمده«بر اثر خشکسالی پی در پی آب تعداد زیادی از چاه ها، چشمه ها و قنوات این استان کاهش داشته است، خشکسالی‌ های متعدد سبب افت شدید سفره‌های آب زیرزمینی شده و این مساله بسیاری از مناطق را دچار مشکل کرده است، جیره بندی آب، اجرای سیستم های آبیاری نوین در مزارع و باغات، توصیه به صرفه جویی در مصرف آب و غیره از جمله اقدامات مسوولان در زمینه کاهش اثرات خشکسالی در استان کرمان است.»

کیوان فیروزه ای توانست تصاویر خوبی از معضلات اجتماعی این روزهای استان کردستان با عنوان«دستفروشان در معابر سنندج»در خبرگزاری تسنیم به تصویر بکشد که هشداری جدی برای نهادی های تصمیم گیر است. زاویه دید و انتخاب نمای درست از مهم ترین ویژگی های این گزارش است.

کامین ملکی، عکاس خبرگزاری فارس گزارشی تصویری از وضعیت « پلدختر، در آستانه سرما» کار کرد که به دلیل سوژه پردازی خوب و لزوم توجه مسئولان به مشکلات سیل زده ها به دلیل فرا رسیدن فصل سرما مورد توجه قرار گرفت.

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here