زمان انتشار : ۲۶ شهریور ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۱:۴۵ | کد خبر : 486125 |

عکس های منتخب روز/ مطالبه دانش آموزان سیل زده «چم مهر» از رئیس جمهور در قاب دوربین عکاس «فارس»

شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر  عکس‌ های منتخب خبرگزاری های تسنیم،میزان و فارس است.

به گزارش شفقنا رسانه، گزارش تصویری حدیث فقیری، عکاس خبرگزاری فارس از «دانش آموزان روستای سیل زده« چم مهر »» و درخواستشان از رئیس جمهور برای به صدا درآوردن زنگ اول مهر در مدرسه ویران شده شان مورد توجه قرار گرفت. تصاویر به نوعی تداعی کننده ماتم، غم و اندوه ناشی از مصائب سیل است که ویرانی مدارس بخشی از آن می باشد. همچنین انتخاب تصاویر با پس زمینه رنگ خاکستری در کل عکس ها نشان می دهد که بعد از گذشت چند ماه همچنان چشم انداز روشنی برای بازسازی مدارس وجود ندارد.

«مسابقات دو و میدانی قهرمانی باشگاه‌های کشور» از حامد ملک پور در خبرگزاری تسنیم به دلیل کادر بندی و القای حس تحرک و دقت بالای عکاس مورد توجه قرار گرفت.

از دیگر گزارش های تصویری خوب این خبرگزاری عکس های حسین عبدالله اصل از «برداشت خارک و رطب در آبادان» است که به دلیل سوژه پردازی و ترکیب بندی مورد توجه قرار گرفت. در شرح این تصاویر آمده«برداشت خارک و رطب از سه میلیون اصله نخل در آبادان آغاز شد و پیش‌بینی می شود ۹۰ هزار تن محصول از این نخلستان ها برداشت شود.نوع نخلستان‌های آبادان استعمران، هلاوی، خضراوی، برحی، گنتار، دگل‌ موسه و زاهدی هستند که بیشتر در حاشیه رودخانه بهمنشیر جنوبی، و شمالی و اروندکنار هستند.»

«خسارت‌های زیست محیطی آتش زدن کاه شالی به زمین کشاورزی» از عکس های خوب مهدی محبی پور در خبرگزاری میزان است که به دلیل درگیری با موضوع و روایی بودن تصاویر مورد توجه قرار گرفت. همچنین شرح نویسی خوب این گزارش هشدار خوبی برای نهادهای تصمیم گیر است که توجه بیشتری به تبعات آتش زدن زمین های کشاورزی داشته باشند.

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here