زمان انتشار : ۲۵ شهریور ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۰:۵۰ | کد خبر : 486066 |

عکس های منتخب روز/ روایت عکاس «ایسنا» از اعتراض مردم به دپوی زباله در منطقه «گوچاله»

شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر  عکس‌ های منتخب خبرگزاری های ایرنا، تسنیم و ایسنا است.

به گزارش شفقنا رسانه،گزارش تصویری مصطفی شانچی در خبرگزاری ایسنا از « اعتراض مردم به دپوی زباله در منطقه «گویچاله»» به دلیل خبری بودن مسئله، سوژه پردازی خوب و لزوم توجه مسئولان جهت حل این معضل مورد توجه قرار گرفت. در شرح تصاویر این گزارش آمده است « در۱۳سال قبل در حالی که شهر ساری در استان مازندران میزبان جام جهانی کشتی بود تصمیم بر این گرفته شد تا مدت ۶ ماه محل دپوی زباله از سمسکنده ساری به منطقه گوچاله تغییر مکان پیدا کند. بعد از گذشت ۱۳ سال با محقق نشدن قول‌های مسوولین مردم روستاهای اطراف گویچاله از دپوی زباله‌ها در این منطقه به تنگ آمده و خود دست به کار شده‌اند و اجازه ورود کامیون‌های زباله را به این منطقه نمی‌دهند. این اعتراضات از ۱۰ روز پیش آغاز شده و همچنان ادامه دارد. برخی تاسیسات و تجهیزات در این محل به آتش کشیده شده اند.»

رضا عادلی عکاس خبرگزاری تسنیم توانست تصاویر جالبی را از «سی و سه پل» اصفهان ثبت کند که از منظر کادر بندی و نمایی که عکاس انتخاب کرده، مورد توجه قرار گرفت. همچنین شرح نویسی خوب این گزارش از دیگر ویژگی های آن است.

عابد میر معصومی عکاس خبرگزاری ایرنا گزارشی از مزارع آفتابگردان کالپوش در استان سمنان تهیه کرد که از منظر روایی و دقت بالای عکاس در انتخاب زاویه های مناسب، مورد توجه قرار گرفت. همچنین انتخاب نماهای درست بر جذابیت این تصاویر افزوده است.

«آتش سوزی ارتفاعات پارک کوهستانی دراک شیراز» از دیگر گزارش های تصویری خوب این خبرگزاری است که توسط رضا قادری ثبت گردیده و به دلیل سوژه پردازی و روایی بودن مورد توجه قرار گرفت.

 

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here