زمان انتشار : ۲۴ شهریور ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۱:۲۴ | کد خبر : 486027 |

عکس های منتخب روز/ نمای دیدنی از صید ماهی به روایت عکاس «میزان»

شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر  عکس‌ های منتخب خبرگزاری های ایرنا، فارس و میزان است.

به گزارش شفقنا رسانه، حسین شیروانی عکاس خبرگزاری میزان تک عکس جالبی از صیادی که در کیانشهر گیلان مشغول ماهیگیری است، ثبت کرد که از منظر زاویه دید و کادربندی مورد توجه قرار گرفت.

از دیگر عکس های خوب این خبرگزاری تصاویر سید ساجد یعقوبی از «برداشت سیب زمینی در اردبیل» است که از منظر سوژه پردازی و ترکیب بندی مورد توجه قرار گرفت.

مرتضی امین الرعایایی عکاس خبرگزاری ایرنا توانست عکس های خوبی از معماری کاخ «عالی قاپو» کار کند که از منظر نما و زاویه دید عکاس مورد توجه قرار گرفت. همچنین شرح نویسی خوب این گزارش می تواند در جذب توریست اثر گذار باشد.

علی دهقان، عکاس خبرگزاری فارس روایتی تصویری از تعزیه «عصر عاشورا» در شهرستان علی‌آبادکتول کار کرد که از لحاظ روایی بودن تصاویر و کادربندی خوب مورد توجه قرار گرفت.

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here