زمان انتشار : ۲۳ شهریور ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۰:۳۶ | کد خبر : 485964 |

انتقاد«سازندگی» به احکام صادره برای کارگران «هفت تپه»/ بررسی وضعیت دولت ها از منظر تحمیل فشار و انتقادات در نگاه«ایران»/ پیگیری خوب«رسالت» از آخرین وضعیت خانه های زلزله زده «کرمانشاه»

شفقنا رسانه_صفحه یک روزنامه‌ها به عنوان  ویترین در مقابل چشم خواننده است به همین جهت انتخاب تیتر، عکس و مطالب فرعی در این صفحه اهمیت زیادی دارد تا خواننده را به داخل متن بکشاند و همراه خود کند. در این گزارش سعی کردیم با نگاهی به روزنامه‌های امروز، آن‌هایی که دارای مطالب خوب و مخاطب محور و یا محل نقد و بحث هستند، مورد بررسی قرار دهیم.

به گزارش شفقنا رسانه، روزنامه سازندگی امروز صفحه خوبی بست و تیتر یک خود را به بیانیه حزب کارگزاران سازندگی ایران در واکنش به احکام صادره برای کارگران شرکت نیشکر هفت تپه اختصاص داد ودر تیتر خوبی با اشاره به بحران های کارگری، عنوان کرد:«راه عدالت از توسعه می گذرد». در بخشی از این بیانیه آمده«مشکلات کارگری حل نمی شودمگر آنکه مشکلات کارآفرینی حل شود، بدون کارآفرینان مستقل از دولت و حاکمیت و سرمایه گذاران ملی، امکان حل بحران های اقتصادی و اجتماعی وجود ندارد تا کارآفرین نباشد، کارگر نیست و تا کارگر در رفاه نباشد، کارآفرین آسایش ندارد. متاسفانه برخورد صرفا امنیتی با این پرونده و صدور احکام شدید ولو در مرحله بدوی سبب می شود افرادی که اصولا نسبتی با جنبش کارگری در کشور ندارند و فقط از نام کارگران شریف و زحمتکشان ایران برای نان خود بهره می جویند به سواستفاده از این نهاد اجتماعی روی آورند و راه طی شده در توسعه ایران را به عقب بازگردند . ما ورود رئس قوه قضائیه و دیگر اصولگرایان را به آسیب شناسی پرونده های امنیتی را یک فرصت و ضرورت تاریخی و اجتماعی و مدنی می دانیم و امیدواریم پی گیری عملی این پرونده به احقاق حق منجر شود و هیچ معترض و منتقد معتقد به قانون در کشور یک روز هم تنبیه نشود». واکنش رسانه های رسمی به بحران های اجتماعی و اقتصادی اگر همراه با شناسایی ابعاد مختلف آن بحران و ارائه راهکار برای حل آن باشد، اقدام خوب و قابل تحسینی است و در بسیاری از موارد می تواند به مسئولان برای تصمیم گیری صحیح تر و ایجاد سیاست های راهبردی کمک کند.

«نقشه راه دو سال پایانی» گزارش خوب روزنامه ایران است و در آن، دو سال پایانی دولت ها را از سال‌هایی دانسته که دولت‌ها زیر بار بیشترین فشارها هم از سوی حامیان و هم از سوی منتقدان و رقبا قرار می‌گیرند و معمولاً دغدغه اول شان هم استمرار حیات شان توسط رئیس‌جمهوری از جنس خودشان است. این روزنامه تاکید کرد که کارکرد دولت‌ها در دو سال پایانی عمرشان فرق دارد و از آن به عنوان «سندروم دو سال پایانی» یاد کرد و با توجه به اینکه دولت روحانی در آستانه همین بازه زمانی قرار دارد به این مسئله پرداخت که آیا این دولت هم به همین راه خواهد رفت؟ برای یافتن این پرسش روزنامه ابتدا دو سال پایانی دولت های قبل را بررسی کرد و در ادامه با بهزاد نبوی، غلامرضا مصباحی مقدم، غلامرضا ظریفیان، غلامرضا ظریفیان و احمد شیرزاد به بحث و گفتگو نشست.

رسالت عکس و تیتر یک را به گزارشی از آخرین وضعیت بازسازی خانه ها در مناطق زلزله زده کرمانشاه اختصاص داد و در تیتر خوبی نوشت: «کرمانشاه هنوز پر از آه». پیگیری مشکلات و وضعیت مردم بعد از بروز بحران ها از جمله وظایف مهم رسانه ها است باید به دور از واکنش های جناحی تنها جهت پیگیری و حل مشکلات مردم به آن پرداخته شود. همچنین تیتر با ضرب آهنگ دو حرف (الف و ه) در ابتدا و انتها و ترکیب آن با دو کلمه «هنوز و پر» می خواهد اوج آه و ناله مردم به عنوان قربانی حوادث طبیعی و بی تدبیری مسئولان را در طی گذشت حدود دو سال از این حادثه و روند کند بازسازی، نشان دهد.

∗∗∗ در ادامه صفحه یک سایر روزنامه ها را ببینید…

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here