زمان انتشار : ۲۰ شهریور ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۴:۳۳ | کد خبر : 485893 |

عکس های منتخب روز/ «شور عزاداری حسینی» به روایت تصاویر

شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر  عکس‌ های منتخب خبرگزاری های ایسنا، ایرنا، میزان و تسنیم است.

به گزارش شفقنا رسانه، نیما نجف زاده عکاس خبرگزاری تسنیم توانست عکس های خوبی را از مراسم «عزاداری عاشورای حسینی در مشهد» ثبت کند که از منظر کادر بندی و زاویه دید مورد توجه قرار گرفتند.

از دیگر گزارش های تصویری خوب این خبرگزاری عکس های علی خدایی از مراسم عزاداری زار خاک در روستای قورتان _ اصفهان است که به دلیل شرح نویسی و معرفی یک سنت و انتخاب نمای درست مورد توجه قرار گرفت.

گزارش تصویری «عزاداری عاشورای حسینی(ع) در مجن» از عقیل مهقانی در خبرگزاری میزان از منظر ترکیب بندی و کادربندی خوب مورد توجه قرار گرفت.

امین جلالی، ساره دخت سلطانیه و اصغر خمسه از عکاسان خبرگزاری ایرنا هستند که توانستند تصاویر جالبی از «مراسم شام غریبان در تهران» ثبت کنند که از منظر روایی و درگیری با موضوع مورد توجه قرار گرفت.

گزارش تصویری حمید فروتن، سردبیر بخش عکس خبرگزاری ایسنا از نمایش خیابانی واقعه عاشورا «مکن ای صبح طلوع » در خادم آباد شهریار به دلیل کادربندی عالی مورد توجه قرار گرفت.

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here