زمان انتشار : ۲۰ شهریور ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۰:۱۱ | کد خبر : 485875 |

ویترین روزنامه ها/ نگاه حقوقی «همشهری» به مطالبه«سحر خدایاری»/ صفحه آرایی نامناسب«کیهان»

شفقنا رسانه_صفحه یک روزنامه‌ها به عنوان  ویترین در مقابل چشم خواننده است به همین جهت انتخاب تیتر، عکس و مطالب فرعی در این صفحه اهمیت زیادی دارد تا خواننده را به داخل متن بکشاند و همراه خود کند. در این گزارش سعی کردیم با نگاهی به روزنامه‌های امروز، آن‌هایی که دارای مطالب خوب و مخاطب محور و یا محل نقد و بحث هستند، مورد بررسی قرار دهیم.

به گزارش شفقنا رسانه، خبر درگذشت خودسوزی سحر خدایاری دختر هوادار فوتبال مقابل یکی از واحد‌های قضایی در تهران با واکنش های زیادی از نمایندگان مجلس تا فوتبالیست ها را در پی داشت. امروز هم برخی روزنامه ها این خبر را به صفحه یک خود آوردند. روزنامه هفت صبح با اختصاص تیتر یک خود به این خبر در تیتر خوبی نوشت:«کوتاه آمدن به وقت سحر». با توجه به اهمیت سوژه خوب است که رسانه های رسمی با گرفتن اطلاعات موثق از مراجع قضایی، ابعاد پنهان این مسئله را که تا به امروز همه گیر شده در اختیار مخاطب قرار دهند تا شایعه سازی ها در این باره کمتر رخ دهد و از طرفی دیگر رسانه ها می توانند  با واکنش های درست و حرفه ای،  مطالبه گر حقوق و خواسته های نیمی از جمعیت کشور بشوند.

«پایان سحر» تیتر عالی روزنامه همشهری  در واکنش به جان باختن سحر خدایاری است. روزنامه سعی کرد از نگاه قانونی، حقوقی و اجتماعی به بررسی این موضوع بپردازد و بر این مسئله تاکید کند که از منظر حقوقی حضور بانوان نه تنها در ورزشگاه ها هیچ ممنوعیتی ندارد بلکه مطابق با قانون مجازات های اسلامی هم هیچ مجازاتی برای حضورشان در وزرشگاه ها تعیین نشده است. همچنین به نقل از غلامرضا ظریفیان، جامعه شناس نوشت: «افسردگی و ناامیدی از جمله پیامدهای مرگ سحر خدایاری در جامعه است؛ جامعه ای جوان که تصور می کند طبیعی ترین خواسته هایش به نقطه ای نمی رسد.»

روزنامه کیهان نتوانست امروز صفحه خوبی ببندد. این روزنامه بدون توجه به چینش مطالب، عکس های زیادی در صفحه یک کار کرد و از طرفی دیگر عکس یک آن بدون تیتر است. شاید توجیه روزنامه این باشد که عکس مربوط به تیتر بالایی آن است اما زمانی که تیتر مربوط به یک واقعه یا نقل قول است، باید صفحه به نوعی بسته شود که تیتر روی عکس یا کنار آن باشد.

∗∗∗ در ادامه صفحه یک سایر روزنامه ها را ببینید…

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگ

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here