زمان انتشار : ۱۷ شهریور ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۳:۳۵ | کد خبر : 485833 |

عکس های منتخب روز/ وضعیت آبگیری سد «گتوند» به روایت عکاس «ایسنا»

شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر  عکس‌ های منتخب خبرگزاری های ایسنا، ایرنا و میزان است.

به گزارش شفقنا رسانه، علیرضا محمدی، عکاس خبرگزاری ایسنا گزارشی تصویری از «آخرین وضعیت روستاهای «پرنوشته» و «تلخاب» پس از سیل» کار کرد که به دلیل اهمیت بالای مسئله و تاکید عکاس بر لزوم توجه مسئولان به وضعیت مردم این منطقه مورد توجه قرار گرفت. در بخشی از شرح عکس های این گزارش آمده است: «اواخر مردادماه ۱۳۹۸ بود که مسئولان سد ” گتوند” با توجه به پیش بینی‌های انجام گرفته در خصوص بارندگی‌های سال جاری، نسبت به آبگیری آزمایشی این سد اقدام کردند. آبگیری سد که تاکنون با این حجم انجام نشده بود باعث بالا آمدن سطح آب دریاچه پشت سد شد، به شکلی که دو روستای «پرنوشته» و «تلخاب تاجدین» که در پشت دریاچه سد گتوند قرار داشتند، به زیر آب رفتند و آب وارد منازل و اراضی کشاورزی ساکنان این دو روستا شد.»

طبخ نذری دیزی در هیأت عزاداری «علقمه شهیدیه» میبد از دیگر عکس های خوب ایسنا است که از منظر کادر و ترکیب بندی مورد توجه قرار گرفت. همچنین نمایی که عکاس انتخاب کرده رنگ و لعاب خاصی به عکس ها بخشیده است.

داوود قهردار عکاس خبرگزاری ایرنا توانست عکس های خوبی را از «آکواریوم دهکده گنج نامه همدان» ثبت کند که از منظر سوژه پردازی و زاویه دید عکاس مورد توجه قرار گرفت.

«دسته های عزاداری در کربلا» گزارش تصویری خوب میزان است که به دلیل نور پردازی و انتخاب نمای درست مورد توجه قرار گرفت.

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here