زمان انتشار : ۱۲ شهریور ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۱:۳۲ | کد خبر : 485583 |

عکس های منتخب روز/ روایت نگران کننده عکاس «تسنیم» از «وضعیت اسفبار کوی مشعلی اهواز»

شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر  عکس‌ های منتخب خبرگزاری های تسنیم و ایرنا است.

به گزارش شفقنا رسانه، مهدی پدرام خو، عکاس خبرگزاری تسنیم از «وضعیت اسفبار کوی مشعلی اهواز» گزارشی تصویری تهیه کرد که به دلیل سوژه پردازی خوب، توجه عکاس به مشکلات مردم و لزوم توجه مسئولان مورد توجه قرار گرفت. در شرح تصاویر این گزارش آمده: « کوی مشعلی یا طالقانی یکی نقاط قدیمی اهواز است و از مرکز شهر اهواز حدود سه کیلومتر فاصله دارد. اما از زمانی که تغییرات شهری باعث جدایی این منطقه از مرکزیت اهواز شده است مانند برزخی میان شهرستان کارون و اهواز قرار گرفته و همین عامل باعث شده تا کوی مشعلی در بلاتکلیفی بماند و مردم آن، سال ها است در محرومیت سر می کنند.» و توضیح داده که « جاری شدن فاضلاب در خیابان‌ها و انباشت زباله هم بر مشکلات این منطقه اضافه شده است و هیچ ارگانی مسئولیت جمع آوری زباله منطقه برعهده نمی‌گیرد.»

خبرگزاری ایرنا هم چند گزارش تصویری کار کرد که از میان آن ها « نارنجستان قوام شیراز» و « طبیعت ییلاق «سوچاله» در ماسال گیلان» به دلیل کادربندی خوب و معرفی جاذبه های گردشگری مورد توجه قرار گرفت.

 

 

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here