زمان انتشار : ۱۰ شهریور ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۵:۰۰ | کد خبر : 485506 |

پاسخگو نبودن سامانه «شامد» بعد از معلق ماندن سرمایه مردم در «کلیک فکس»

شفقنا رسانه- حدود دو هفته ای از بسته شدن سایت «کلیک فکس» می گذرد و خبری از صاحبان این سایت که بر اساس ادعای مالباختگان مبلغی حدود ۲۰ میلیارد تومان سرمایه کاربرانش را برداشته اند، نیست. برخی از همین مالباختگان در تماس هایی که با شفقنا رسانه داشتند، اغلب آن ها از وجود کد شامد در سایت «کلیک فکس» به عنوان یکی از دلایل جلب اعتمادشان به آن نام می بردند و می گفتند: «اکثرمان تخلف این سایت را به سامانه شامد گزارش دادیم و جهت توضیحات بیشتر درباره سایت کلیک فکس با ما تماس گرفتند و توضیحات لازم را به آن ها هم ارائه دادیم ولی تا به الان هیچ گونه اطلاعاتی جهت روشن شدن این موضوع به ما نداده اند. قبول دارم گول طمعمان را خوردیم ولی حداقل کاری که این سامانه می توانست برای ما بکند، دادن اطلاعاتی درباره جزئیات این تخلف بود. چراکه اگر آن ها کد شامد را نمی دادند، ما با اطمینان کامل سرمایه گذاری نمی کردیم.»

با این حال خبرنگار شفقنا سعی کرد با مسئولان سامانه شامد در ارتباط باشد تا از کارکرد اعطای این کد به سایت کلیک فکس و جزئیاتی از سرانجام گزارش کاربران در سامانه شامد جویا شود، ولی پاسخی از آن ها دریافت نکرد. اگرچه مسئولان سامانه شامد، دلیل وجود این نماد را تنها به معنای مجوز تولید محتوا می دانستند و تاکید داشتند که کد شامد به معنای مجوز کسب و کارهای اینترنتی نیست. ولی این سامانه همین توضیح کوتاه را باید آن‌قدر جدی و مهم می دانست که در کنار همان نماد درج کند تا مخاطب با آگاهی بیشتر و شناخت جامع تری دست به انتخاب و سرمایه گذاری بزند و سایت های ناامن هم با هدف بالا کشیدن سرمایه های مردم از نماد کد شامد در چنین سامانه ای سوءاستفاه نمی کردند. با این حال در طول یک هفته پیگیری خبرنگار شفقنا، هیچکدام ازمسئولان سامانه شامد حاضر به مصاحبه نشدند و هرکدام به نوعی توپ را در زمین همکارانشان می انداختند و پاسخگویی را به دیگری حواله می کردند که اسامی آن ها نزد شفقنا محفوظ است.

اما ضعف عملکرد و پاسخ گو نبودن سامانه شامد به اینجا ختم نمی شود. با توجه به اینکه وضعیت اقتصادی کشور در شرایط مناسبی قرار ندارد و بسیاری از مردم به دلایل مختلف به سمت سپرده گذاری در کسب و کارهای اینترنتی روی آورده اند، نیاز است تا وزارت خانه هایی که به هر نحوی دستی در اعطای مجوز به این گونه سایت ها داشته اند، بعد از بروز هر گونه اتفاق یا تخلفی،  توضیحاتی را برای روشنگری و شفافیت به مردم ارائه دهند. متاسفانه مسئولان این سامانه هیچ ضرورتی را برای ارائه توضیحات به مردم نمی بینند و همین موجب سردرگمی بیشتر مالباختگان شده است.

هر چند طبق گفته های مسئولان سامانه شامد، روزانه شکایت های زیادی از سایت کلیک فکس روانه این سامانه (که زیر نظر  وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی است) می شود و حتی گزارشی از این شکایت ها هم به دادسرا فرستاده شده است. با این حال نیاز بود تا جهت روشن شدن افکار عمومی و عاقبت سرمایه های مالباختگان سایت کلیک فکس، روابط عمومی سامانه شامد، فعال تر عمل می کرد و گزارشی از شکایت های کاربران به این سامانه درباره تخلف سایت کلیک فکس و سوءاستفاده از نماد شامد منتشر می کرد و به طور رسمی اعلام می شد که پیگیری هایشان در دادسرا به کجا رسیده است.

 

مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

 

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here