زمان انتشار : ۱۰ شهریور ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۳:۰۶ | کد خبر : 485494 |

عکس های منتخب روز/ تبعات آبگیری سد «گتوند» در نگاه تیزبین «ایسنا»

شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر  عکس‌ های منتخب خبرگزاری های ایرنا، مهر و ایسنا است.

به گزارش شفقنا رسانه، تصاویر بهنام توفیقی فروهر، عکاس خبرگزاری مهر از «دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر موتور کراس» به دلیل تحریک در تصویر و دقت بالای عکاس مورد توجه قرار گرفت.

رسول شجاعی، عکاس خبرگزاری ایرنا گزارشی تصویری از «خانه تاریخی سرتیپ امینی سدهی» کار کرد که به دلیل کادربندی و سوژه پردازی خوب مورد توجه قرار گرفت. در شرح تصاویر این گزارش آمده است که «خانه تاریخی سرتیپ امینی سدهی شامل چند خانه، دیوانخانه، حمام و حسینیه در محله فروشان خمینی شهر واقع شده و به دست سرتیپ محمد حسین خان امینی سدهی در زمان ناصرالدین شاه قاجار بنا شده است. این خانه تاریخی که شکل بیرونی آن شباهت زیادی با عمارت باغ ارم شیراز دارد، در سال۱۳۸۰ به ثبت ملی رسید.»

خبرگزاری ایسنا تصاویری از «به زیر آب رفتن دو روستا بعد از آبگیری سد «گتوند»» کار کرد که به دلیل حساست موضوع و لزوم توجه مسئولان مربوطه مورد توجه قرار گرفت. در شرح تصاویر این گزارش آمده است که «بر طبق گفته وزارت نیرو، سد گتوند تا کنون با ظرفیت اسمی خود آبگیری نشده بود و اکنون با توجه به پیش‌بینی‌هایی که در خصوص بارندگی‌های سال جاری می‌شود این سد به صورت آزمایشی با ظرفیت اسمی آبگیری شده است. با توجه به آبگیری انجام‌گرفته در سد گتوند و بالا آمدن سطح آب دریاچه این سد، روستاهای «پرنوشته» و «تلخاب تاجدین» از توابع مسجدسلیمان به زیر آب رفته‌اند و مشکلاتی برای ساکنان این دو روستا به وجود آمده است. آبگیری سد گتوند در این تراز باعث بروز خسارت‌هایی به مردم، احشام آن‌ها و همچنین مسیرها و جاده‌های دسترسی روستایی منطقه شده است. به گفته فرماندار شهرستان مسجدسلیمان، مسولان سد گتوند و وزارت نیرو هیچ اطلاعیه ای به فرمانداری و ساکنان این دو روستا  پیش از آبگیری سد نداده اند.»

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here