زمان انتشار : ۹ شهریور ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۲:۰۷ | کد خبر : 485444 |

عکس های منتخب روز/ گرفتار شدن نیزارهای تالاب «انزلی» در آتش به روایت عکاس «ایرنا»

شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر  عکس‌ های منتخب خبرگزاری های ایرنا، فارس و تسنیم است.

به گزارش شفقنا رسانه، رضا خانبابایی، عکاس خبرگزاری فارس و بهرام آد شیرین پور، عکاس خبرگزاری تسنیم گزارشی تصویری از آیین «طشت‌گذاری» در اردبیل کار کردند که به دلیل کادربندی و زاویه مناسب مورد توجه قرار گرفت. در شرح تصاویر این گزارش ها آمده است که « آیین طشت گذاری یکی از مراسمات سنتی عزاداری در ماه محرم و منسوب به منطقه اردبیل بوده و از سه روز مانده به آغاز محرم در بیش از ۴۱ مسجد و حسینیه این شهر برگزار می شود.اجرای این مراسم در ۲۷ذی الحجه در مسجد جامع شهر اردبیل و در روزهای بعد در سایر مساجد محلات شش گانه برگزار می‌شود.»

رضا اکبری عکاس خبرگزاری ایرنا توانست عکس های خوبی از «آتش سوزی در تالاب انزلی» ثبت کند که از منظر سوژه پردازی و کادربندی مورد توجه قرار گرفت.

از دیگر عکس های جالب توجه این خبرگزاری گزارش نازنین کاظمی نوا از ۲ ماده یوز به نام های «دلبر» و «ایران» و یک یوز نر به نام «کوشکی» است که از منظر زاویه دید و روایی بودن مورد توجه قرار گرفت. در شرح این تصاویر آمده«۹ شهریور روز ملی حفاظت از یوزپلنگ آسیایی نام گرفته است؛ این نامگذاری به پیشنهاد جمعی از کارشناسان حیات وحش در سال ۱۳۸۶ انجام شده است. مرکز تحقیقات یوزپلنگ آسیایی اکنون پذیرای ۲ ماده یوز به نام‌های «دلبر» و «ایران» و یک یوز نر به نام «کوشکی» است.کارشناسان این مرکز از آذرماه سال ۱۳۹۳ تاکنون در تلاشند تا با به وجود آوردن یک مکان تحقیقاتی دانش تجربی به خصوص بخش رفتارشناسی یوزها را ارتقاء دهند.در ضمن موضوعاتی نظیر ارزش‌های آموزشی، حفظ ذخیره ژنتیکی و شناخت بیماری‌های تنها یوزهای آسیایی در سراسر دنیا که در اسارت هستند، نیز بسیار مهم و مورد تاکید کارشناسان محیط زیست است.»

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here