زمان انتشار : ۷ شهریور ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۲:۰۰ | کد خبر : 485363 |

عکس های منتخب روز/ روایت نگران کننده عکاس«تسنیم» از «بازمانده های قاجار در ساری»

شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر  عکس‌ های منتخب خبرگزاری های ایرنا، تسنیم میزان و مهر است.

به گزارش شفقنا رسانه، عرفان غفوری عکاس خبرگزاری تسنیم توانست عکس های خوبی از«بازمانده های قاجار در ساری» ثبت کند که از منظر اجزای معماری و کادر بندی مورد توجه قرار گرفت. این گزارش با توجه به اینکه بحرانی بودن این بنا را نشان می دهد، می تواند هشدار خوبی برای نهادهای مرتبط برای بازسازی آن باشد.

از دیگر عکس های خوب این خبرگزاری تصاویر تک عکس حسن شیروانی از «سواحل مکرون» است که از منظر نمای عالی و ترکیب بندی مورد توجه قرار گرفت.

تصاویر «عروسی پر رنگ بختیاری» از مریم آل مومن در خبرگزاری ایرنا، به دلیل سوژه پردازی و معرفی آداب و سنن اقوام ایرانی مورد توجه قرار گرفت. کادربندی خوب این تصاویر، روایت جامعی از آداب اصیل این قوم را ارائه می دهد.

مهدی بخشی سورکی، عکاس خبرگزاری مهر گزارشی تصویری از « جوشش چشمه ها از دل کوهی در کویر قم» کار کرد که به دلیل سوژه پردازی و شرح عکس خوب مورد توجه قرار گرفت. در بخشی از شرح تصاویر این گزارش آمده است که « در پدیده ای شگفت انگیز از دل تپه ها و کوه های مجاور امامزاده عبدالله در ۳۰ کیلومتری جنوب غربی شهر قم در جاده قدیم قم- اصفهان،چشمه های متعددی در حال جوشش است و املاحی که از این چشمه ها بیرون می آید لایه های رسوبی معدنی مختلف و زیبایی را در اطراف خود ایجاد کرده که برای هر رهگذری جالب توجه و شگفتی آور است که چگونه ممکن است در ارتفاع بیش از ۴۰ متری از سطح زمین ، در گرمای شهریورماه چنین چشمه هایی آن هم از دل کوه و در منطقه ای کویری همچون قم ، قلیان داشته و جاری باشد. »

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here